Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Boltból veszek egy 2013 as új...

Chiller kérdése:

Boltból veszek egy 2013 as új motort kézpénzért. Lehetséges ebben a helyzeben alkudni, vagy különböző praktikakkal az árból lefaragni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
a kenyér árából szoktál alkudni?
2013. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha egy millió fölötti mennyiségben vennék kenyeret,akor bizony alkudnek!De ha nem akarsz vagy tudsz segíteni,akor legyszíves ne tedd..
2013. okt. 29. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Bolti eladónak, alkalmazottnak semmi joga nincs kedvezményt adni, túlajdonos meg nem lesz ott.
2013. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én segíteni akartalak rávezetni a megoldásra. tehát ez ugyanolyan bolt mint a spár,coop,tesco. Tehát nem lehet alkudni.
2013. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden autó és motor kereskedésben lehet az új autók / motorok árából alkudni. Nem kell hozzá a "túlajdonos" sem, mert megengedett az értékesítőknek előre meghatározott keretek között az alku.


Nem tudom, aki még életében nem vett új gépjárművet az miért beszél bele, ráadásul butaságokat.


Az, hogy hol mennyit és mit lehet, az helyi adottság. Mikor utoljára új autót vettünk, akkor a szuzukinál a vételárból az istennek nem akartak engedni, de adtak volna majdnem 10% értékű extrát, csak kinek kell bőrülés egy szuzukiba... A chevroletnél végül 11% kp-t elengedtek a vételárból egy készleten lévő autóból. De 7-8%-ot elengedtek volna a listaárból is, csak ott is erőlködtek inkább affelé, hogy "ingyen" adnak felszereltséget a kocsihoz.


Korábban a Peugeotnál vásároltunk, ott a listaárból nem akartak engedni, de adtak alapárban klímát meg még ezt-azt extra felszereltségként.

2013. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pontosan ienben gondolkodtam (buko,kesztyű,%-ok,kiegészítők).Lényeges mértékben változtat a fellépésemen,hogy tudom ez létező dolog.Vajon ezen kedvezmenyek kiharcolasahoz eleg lesz-e, ha egy másik kereskedés felkeresesevel fenyegetőzok?(haszonkulcs..)
2013. okt. 29. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell fenyegetőzni semmivel, azzal csak pont, hogy komolytalanná válsz. El kell menni, ki kell választani a neked megfelelő járművet. A legjobb, ha még bármiféle pénzügyekről beszélgetés előtt meglátogatod az összes kereskedést, aki esélyes, felméred a kiválasztott modellek felszereltségeit, listaárait, előnyeit, hátrányait. Ezzel kerülsz igazán alkupozícióba.


Pl. azt mondja neked a Fordnál az eladó, hogy 5M az alapára a modellnek, de ő ad neked adaptív fényszórót, tempomatot meg kis méretű LCD kijelzőt "ajándékba" ennyiért. Erre sokkal meggyőzőbb, ha azt mondod, hogy a ezt a VW-en ennél olcsóbban adja. Nem kell belemenni a részleteke, úgyis pontosan tudja az eladó, hogy igaz-e (ezért nem is nagyon érdemes kamuzni) és ha látja rajtad, hogy felkészült vagy akkor reálisabb ajánlattal fog előállni.

2013. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezzel együtt már teljes a kép.ésszerű,és még sem tolakodo.kosznom a segítséget és az idodet!legjobbakat:-)
2013. okt. 29. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:
juniusban vásároltam én is motort, faterrel elmentünk a szalonba (Aprilia szalon, Debrecen), elmondtam hogy egy RS 125 motorkerékpárt szeretnék vásárolni. 1 554 000 ft volt a motor, mondtuk hogy egy másik szalonban olcsóbb, meghogy veszek hozzá sisakot és egy csizmát is. Végül 1700000 ft-ért kaptam egy motort, egy AGV GP-Tech sisakot és egy Diadora csizmát.
2013. okt. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A felállás nagyon hasonló.Nekem is édesapám elolegezi meg a honda cb500x típusú motorkerékpárt,plusz vennem kell hozzá bukot,kesztyűt,kabátot.Motor alap ár 1 770 000.
2013. okt. 31. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!