Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyvédek ti mit gondoltok,...

Kisegérkee kérdése:

Ügyvédek ti mit gondoltok, van esélyem még?

Figyelt kérdés
Állami gondozott voltam ,mikor az intézetböl kijöttem 18évesen megkaptam az addig egy bankszámlára kapott családi pótlékom,ami 3Millió forint volt.A lényeg az,hogy egy gyerekkori barátomnak az apukája(Nem fontos,de cigányok)Kölcsön kért tölem 500.000Ft-ot.Ügyvéd nem volt jelen mikor az összeget átadtam,viszont írtunk egy szerzödést egy tanuval.A tanu annak a felesége akinek a pénzt adtam.Határidö is megvolt adva,söt még abban is megegyeztünk,hogy részletben fizetik vissza és a részlet összege nincs meghatározva,tehát nagyon kedves voltam.Mikor eljött az ideje,hogy visszafizessék a pénzt,akkor elöálltak midenféle kamu szöveggel,hogy most épp nincs pénzük...Azóta eltelt pár év és semmit nem láttam a kölcsönadott pénzböl.Azt tudom,hogy a családnak a tulajdonában van 2db.elhanyagolt tanya,tehát tulajdonnal rendelkeznek.Az a személy akinek a pénzt adtam aláirta a mi kis szerzödésünket.A kérdésem az az lenne,hogy viszont láthatom e valaha azt a pénzt?Tudom,hogy ügyvéd jelenléte is fontos lett volna...de tapasztalatlan jóindulatu 18 éves fejemmel nem gondoltam arra,hogy erre szükség lehet,hiszen a családot évek óta ismerem.Most22 éves leszek és már nagyon bánom,hogy hagytam magam hülyének nézni.Kérlek irjatok nekem,hogy milyenek az esélyeim és mennyibe kerülhet az esetleges pereskedés összesen.Megéri e?Van e eggyáltalán valamilyen esélyem,hogy nyerek valamit a dolgon?Jelenleg készülök megfogalmazni egy ujabb levelet,amiben az állna,hogy ujabb haladékot kaptan pl.január9-ig.Aztán a birósághoz fordulok.Arra gondoltam,hátha megijednek egy kicsit és elkezdenek valamennyit visszafizetni.Ismerösöktöl halottam,hogy félnek is attól,hogy hivatalos szervekhez fordulok!Válaszotokat elöre is köszönöm.
2013. okt. 28. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:

ne írj semmit!

fizetési meghagyás közjegyzőnél, aztán majd elválik mi lesz.

2013. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!