Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kínai munkadónál milyen dolgozni?

Kínai munkadónál milyen dolgozni?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezek akik kínainál dolgoznak. ( pl. vendéglátás, ruhásbolt, piac stb.)
2007. okt. 3. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Mosolyogva halálra dolgoztat.
2007. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, kegyetlen... Ha hosszú - az ő érdekében végzett - gürizés után el szeretnél kéreckedni valahová, akkor már hirtelen el is felejt magyarul... És természetesen csak neki lehet igaza. Neki te vagy a külföldi.
2007. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Még a szemük sem áll jól :D Ne dolgozz nekik :D
2008. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten mondtam fel 2 hónap után, korábban is dolgoztam étteremben de a kínaiakhoz képest az semmi se volt.


Mindent!!! nekem kellett csinálnom, amikor kezdtem még hárman voltunk majd 1-2 hét múlva maradtam egyedül, a másik 2 lányt elküldte. Pedig munka az volt rendesen, ha már kimentem wc-re figyelte miért éppen nem az edényt fényesítem. Gondolom nem akart 3 embernek fizetni, na de egyedül, váltótárs nélkül, folyamatosan.. csak néha jött egy kínai csaj segíteni.


Reggeli takarítás (mindent, ajtó, ablak, leghátsó asztalok-székek ahol soha nem járt egy vendég sem), kipakolás a teraszra, szék, napernyő, lépcső, viráglocsolás, utána konyhában segítség, krumplipucolás, mosogatás, majd jöttek a vendégek, közben ami elfogyott után kellett tölteni, a rekeszeket is én hordtam be amíg a két dagadt kínai vihogva ült a sarokban. Egy tálcát nem hoztak volna vissza a pultba. Este amíg volt vendég pörgés, utána jöttek a főnök haverjai partizni, a végén ismét takarítás, kajamaradékok, terasz, zárás, sokegyéb.

Pénz persze túlóráért semmi, alapból is minimál alatt fizettek, a pénzt naponta kaptam meg de néha elfelejtettek odaadni, először azt mondták bejelentenek de ha szóvá tettem hirtelen sürgős dolguk akadt vagy nem értették mit akarok. Egyébként se tudott egyik sem rendesen magyarul, sokszor meg sem értettem mit akarnak pedig jópár éve itt élnek, igazán megtanulhattak volna magyarul. A szakáccsal jobban el tudtam beszélgetni mint a vezetőkkel, ő valamennyit fordított csak ő meg hátul gürizett délelőtt majd elment. Az meg nekem nagyon zavaró volt, hogy a fotelből néznek ahogy melózok, közben kínaiul dumálnak amit meg nem értek, akkor már legyen magyar a főnököm és oltogatasson magyarul, ne az hogy este odajön, hogy nemjo nemjo.

Elkéreckedésről nem is álmodhattam, beteg egyszer voltam, reggel bementem mert telefonban úgyse értettek volna meg, na de nem tudtak pótolni így be kellett állnom lázasan is. Persze ők ugyanúgy ott ültek mondjuk a vendégeket nyelvtudás nélkül nehezen tudták volna kiszolgálni.

Ha volt néha kiszállítás azt is nekem kellett, saját kocsival, benzinre rákérdeztem, jójóztak de sose fizették ki. Addig a vendégekkel nem tudom mit csináltak, egyszer láttam hogy a szakácsot kihívták, egyébként gondolom mutogatós módszer.

Szóval soha többet kínai, ha már kínai akkor már inkább ruhabolt, ott nem kell hajnalban krumplit pucolni meg 80 kilós ki tudja milyen dobozokat szállítgatni. Mondjuk 1 barátnőm szerint kemény az is, de napközben inkább bugyikat pakolok meg mászkálok a pulóverek között, mint ez... azóta az étterem közelébe sem mentem, gondolom már felvettek valakit a helyemre, amíg ott dolgoztam néha jött is be 1-2 ember, nincs-e munkalehetőség. A kínai meg jól elküldte, hogy nincninc. Sok kitartást annak aki napi 3000ért vállalja a kínaiuralmat.

2011. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen 3 ezer?:OO

2800 ft :D:D


én 2 napot húztam le, hál istennek nem írtam alá semmit, így el is jöttem 2 nap múlva, magával a munkával nem volt gondom, persze dolgozni kell rendesen, de egyébként kedvesek, én meg bírom a munkát, viszont ennyi pénzért vicc, arról nem is beszélve, hogy az lett volna korrekt, ha kifizeti az a 2 napot, de arra sem volt hajlandó, nem álltam le vitatkozni 5600 ft miatt.

Hál istennek nekem nem az életem függött ettől a munkától, cask azért akartam elvállalni mert gyakorlat nélküli kezdő szakács vagyok, gondoltam jó lesz gyakorlatnak, de ilyen feltételek mellett inkább nem vállaltam, a másik meg így ugrott volna a lakhatási támogatásom, ha esetleg találnék messzebb munkát, ami önmagában havi 100k...

2012. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 300-at adtak egy órára. Az elején váltott 8-9 órában voltunk de úgy gondolták, hogy egy nap legyen csak egy ember, így utána reggeltől estig - hivatalosan 8-8-ig, gyakorlatilag 7-fél 8-tól minumum 9-ig dolgoztunk szabadnapokkal - már ha a váltás épp nem mondott fel, vagy nem rakták ki. Akkor szabadnap nélkül folyamatosan menni kellett.
2012. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!