Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vonogat le a PayPal?

Miért vonogat le a PayPal?

Figyelt kérdés
eBayen rendeltem három különböző terméket, mind a háromszor levont a PayPal plusz egy dollár, sőt első esetben két dollárt, a termék árát nem, ami azóta is unpayed az eBayen. Ők így értelmezik a kártyahasználati díjat? Elég érdekes, hogy a fizetés díja több, mint a terméké..

2013. okt. 26. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valószínűleg oda van írva, hogy milyen tételt vont le. Nekem soha nem szokott mást, csak a termék árát...
2013. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
dettó
2013. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elején levon azt hiszem 400 ft-ot és 1 dollárt, hogy ellenőrizze a kártyát, ill. a számlát.


A tranzakciótörténetben ott kell lennie, hogy mi lett a pénzzel.


Egyébként van ilyen, hogy adományozás. Fizetésnél beikszelheted, hogy pl. adsz 2 dollárt a nem tudom én milyen alapítványnak. Lehet, hogy neked be volt ikszelve és azért.

2013. okt. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ha bepipaltam volna, nem kerdezgetnem.. smsben csak az jott, hogy paypal levonas 1,00 USD. sima mastercarddal fizettem, nem paypal szamlarol.
2013. okt. 27. 08:19
 5/11 anonim ***** válasza:
A PayPalban az a jó, hogy MINDIG csak a megadott összeget kezelheti, nem többet, nem kevesebbet, nem lehet az engedélyed nélkül pénzt mozgatni -ezért megbízható. AMit a PayPal levon, az a legelején van, az a bizonyos 400 ft , de azt visszakapod. Amikor fizetsz, és be kell jelentkezned, akkor pontosan kiírja, hogy mennyit von le a számládról, mondjuk 477 Ft-ot, akkor annál több NEM LEHET. Nincs semmi utólagos költség. Ha lenne, azt újra kérné, de nem a PayPal, hanem a cég, amitől vásárolsz. Másik dolog. Léteznek pénzelszívó oldalak, amik ugyanúgy néznek ki mint a PayPal - de valami mégis más. volt már ilyen az OTP oldalával is, hogy sokan azt hitték hogy az OTP weblapján vannak és minden ugyanolyan volt, csak épp megadták minden bankszámlaadatukat, jelszót - és bukott a pénzük - ezt az OTP hírlevelében olvastam. Szóval a paypal is írt már ilyet, hogy honnan lehet megismerni a "tükör"oldalt (ha jól emlékszem valami hasonló névvel illették, azaz csak látszólag ugyanaz, de pénzelszívás a lényege) szóval nézz körül. az eredeti paypal SOHA nem von le többet, mint amit le kell vonnia.
2013. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az eBayen eleg erdekes lenne tukoroldallal fizetni..
2013. okt. 27. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Írj a supportnak, hogy mi a gond, ők majd megmondják, hogy mire vonták le.
2013. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
irtam nekik, szerintuk csak a tegnapi ket item arat vontak le
2013. okt. 27. 14:30
 9/11 A kérdező kommentje:
minden alkalommal egy ilyen sms-t kapok: Kártyás vásárlás/zárolás: -1,00 USD; PAYPAL, LU 35314369001 PAYPAL
2013. okt. 27. 15:43
 10/11 Hintalow ***** válasza:
100%

Amit az előző válaszolók írtak, az 1 dollárról, meg 400Ft-os megerősítő összegről, az valóban csak egyszer történik, akkor amikor valaki a paypal.com-on REGISZTRÁL, létrehoz egy paypal fiókot a vásárlásokhoz.

Viszont lehet a paypal-t "vendégfelhasználóként" is használni, tehát úgy vásárolni, fizetni ebay-en, hogy nem vagy regisztrált paypal user.

Valószinűsítem te is így vásároltál. Ilyenkor minden egyes fizetés elött csinál egy 1 dolláros "próbavásárlást" a rendszer. (ez csak zárolódik, amikor lejár a zárolás határideje, szépen visszaadódik az egyenlegedhez az összeg.)

2013. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!