Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay és rendelős oldalak?

Ebay és rendelős oldalak?

Figyelt kérdés
Egyre többen csinálnak rendelős oldalakat, ahol cipőket, órákat, ruhákat rendelhetnek emberek. Hogy megy ez? Személyes vagy vállalati account-ot használnak ebay-en? Nem büntetnek ezért, vagy hogy megy ez az adózással? Vagy vállalkozói engedély kell?
2013. okt. 21. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Èn ebay-t(németet), megkérdeztem, hogy is megy.

Az adóhivatal(német) figyeli az ebayt. Vagy is ha külömbözö dolgokat adsz el , összefüggéstelneket, nem rendszeresen stb... akkor nem érdekli öket. Ha rendszeresen ugyan azt adod el és nincsen mellé vállakozásod, céged akkor büntetnek.

Èn dekor dolgokat szeretnék eladni. Az ügyintézö azt ajánlotta, hogy tegyem fel párszor és ha megy nyissak egy céget. (németországban élek) Bementem a helyi hivatalba megkérdezni mi kell egy céghez. Magánvállakozáshoz 37€, majd ök megnyitják, és kapok adószámot. Számlát otthon kézzel is írhato vagy géppel, nem kell külön program vagy pénztárgép hozzá, ha egy bizonyos bevétel alatt vagyok akkor évente 1x kell adózni, ha semmi bevételem nincsen akkor semmit nem kell fizetni.

Szóval külföldön így müködik.

2013. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ!! :)
2013. okt. 26. 17:26
 3/4 Linkoln ***** válasza:

Itthon meg, vállalkozói kell hozzá. Akkor azt adsz el amit akarsz.

Vámot fizetsz, áfát a termékre, mindent könyvelsz, és adózol a profit után.

Egyéb esetben adót csalsz és csempészel. Ha felnyomnak vagy kiszurnak, a büntetés halálos a jövődre nézve.

2013. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ertem :) Koszonom szepen a valszodat!!
2014. jan. 14. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!