Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hová dugjátok el a pénzt...

Ti hová dugjátok el a pénzt otthon?

Figyelt kérdés

#gugihely
2013. okt. 20. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Sehova, nem tartok kp-t otthon, ha valamiert megis muszaj tartanom par tizest (pl. jon a tulaj a berert kovetkezo nap), akkor azt mindig magammal viszem nadragzsebben.
2013. okt. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Mi sem tartunk otthon Kp-t. van annyi ami egy kenyérre elég, de ha több kell, akkor leugrok a bankba és veszek gyorsan fel.
2013. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Családi ház pincéjében, bebetonozott trezorban! A létrát mindig felhúzom, na meg magamat is!
2013. okt. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Bent van a hűtőládában a csirkemell alatt, úgyhogy ha majd jössz rabolni, akkor nehogy átkutasd az egész lakást. Ja, és a hollóházi az csak utánzat, nem érdemes elvinni.
2013. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Egy részét az úszómedence alá ástam el, a másik része a golfpályán van eldugva az egyik lyukban.
2013. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Linkoln ***** válasza:
91%

:D Lol.

Nem sokat tartanak otthon az emberek, de általában azt sem dugják el. Minek. Legalább nem túrják fel a rablók az egész házat. Talán.

A pénztárcában tartom...

2013. okt. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

1 milliót tartok egy banki széfben, ahová hivatalosan nem lehet készpénzt tenni, de senki nem nézi. A legkisebb bérelhető széfben elfér (1 millió az csak 50 darab 20 ezres), aminek a bérlési költsége kb. havi egy ezres. (Azért mondom ha esetleg nem 5 forintról van szó, akkor érdemes lehet a banki széfet is megfontolnod).


Otthon is tartok párszázezret.

Felhajtottam a szőnyeget kb. a szoba közepéig. Ott egy parkettát kifeszítettem (majd besz@@rtam, nem volt könnyű) és az alá egy kis zacskóban tettem a pénzt. A parketta vissza, kicsit megigazítottam hogy úgy nézzen ki, mintha nem nyúltak volna hozzá. A szőnyeg vissza és ennyi. A parkettát kb. senki nem látja. Csak úgy képzeld el, hogy ki a tököm gondolná, hogy a szoba közepéig húzza fel az egész szobát beterítő szőnyeget, hogy ott kutakodjon? Senki.

2013. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

A fiatalok lehet hogy már nem tartják otthon, de az idősebb generációk rohadt sok készpénzt tartanak. Főleg a nyugdíjasok. Ti is biztos hallottatok olyan híradást (ha rendszeresen néztek), hogy a nyugdíjastól otthonról fél milliót, 2 milliót, 5 millót raboltak a rablók. És nem a Rózsadombon, hanem Borsodban, kisnyugiktól. Minden pénzüket inkább kp-ban tartják otthon, mert nem bíznak a bankokban. Tízezrek, ha nem százezrek.


[link]


Itt egy cikk is róla. Idéznék belőle, de olvassátok is el.


"Hatszor annyi készpénzt tartanak maguknál a magyar háztartások, mint az Nyugat-Európában megszokott, ez a szám az idén bevezetett tranzakciós adó hatására tovább nőtt."

"Rendkívül sok készpénzt tartanak maguknál a magyar háztartások, mindez azonban komoly költségeket ró rájuk. Magyarország gyakorlatilag „készpénznagyhatalomnak” számít nemzetközi összehasonlításban: míg Nyugat-Európában átlagosan likvid pénzügyi vagyonuk 2 százalékát tartják készpénzben a háztartások, addig ugyanez a szám hazánkban 12,7 százalék volt tavaly év közepén."


Satöbbi, satöbbi. Olvassátok el a cikket. A magyarok marha sok készpénzt tartanak.

2013. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!