Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterázó, teszveszező anyukák!...

Vaterázó, teszveszező anyukák! Létezik az, hogy eladás után már 10%-os jutalékot kell fizetni? Ti hol adjátok el a kinőtt ruhákat?

Figyelt kérdés

Fél évet kihagytam a váterán,de most eladtam egy csomó gyerekruhát potom pénzekért. Megérkezett a számla, és pont az eladási érték 10 %-át kellett fizetnem.

Így már egyáltalán nem éri meg, de akkor hol adhatnám el a ruhákat? Próbálkozom a Facebookon, de még érdeklődő sincs.:(

Az apródon van jutalék? Attól egy kicsit tartok is, mert nem tudok semmit az érdeklődőről, nem jól gondolom?


Tényleg csak azokat a ruhákat adom el amik tökéletesek, a kicsit foltosak, divatjamúltakat meg sem próbálom, viszem a gyűjtőbe.



2013. okt. 19. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:

apródon nincs jutalék, de én ott sem tudtam eladni semmit.

Aztán meghirdettem jófogáson és egy hét alatt elment

2013. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

apródon nincs jutalék.


vaterán kis összegeknél 4%, de ugye van feltöltési díj is...

sajnos tényleg nem éri meg vaterázni :S

2013. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most jut az eszembe, tényleg, volt pár kiemelésem, 150 Ft-osak, mert úgy azért jobban érdeklődnek.

Az lepett meg, hogy 45 ezerért adtam el cuccokat és 4500-as számla jött. Akkor ez véletlen egybeesés, mert én is 4-6%-ra emlékeztem.

A jófogás eszembe sem jutott, megnézem, hátha...

2013. okt. 19. 21:26
 4/10 anonim válasza:
apródon és jófogáson nincs jutalék, vaterán 30.000Ft alatt 6% a jutalék (vaterán van egy táblázat : saját fiókod, számlázás--> díjtáblázat. ) jutalékot vaterán csak akkor kell fizetni ha te is és a vevő is vissza igazolja, hogy tényleg megtörtént az adás vétel.
2013. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem a kérdésedre válasz (már válaszoltam) csak még annyi jutott eszembe, hogy vigyázz a nagy összegű vaterázással, mert pont most egy ismerősünkre (most már másodjára) rászálltak az APHEK-esek.
2013. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem hiszem, hogy a 40 ezer nagy összegnek számítana. Kb. 50 db kis gyerekruhából jött össze, a kislányom kinőtt ruháit adtam el, pár játékot, 1 etetőszéket, ilyesmit.

Az Apehtől nincs tartani valóm, alkalmazott vagyok legális fizetéssel.:)

2013. okt. 19. 21:44
 7/10 anonim válasza:
0%
De adót nem fizettél a vaterán eladott termékek után.
2013. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Adót 600 ezer Ft/év után kell fizetni, az alatti összegig nem. Én még a 100 ezret sem érem el.
2013. okt. 19. 21:59
 9/10 Linkoln ***** válasza:

Jól mondod kedves kérdező. Valóban nem kell tartanod, ezt törvényesen megteheted.

6% a jutalék a vaterán kis összegek után.

Apród ingyen van, nem fáj neked ha ott is fennvan.

Azt hadd kérdezzem már meg, (Mert több felől hallom) hogy mi az a borzasztó dolog a 6%-os jutalékban? Értem én hogy 6%, de ez tényleg sok? Ha nem lenne, egyszerűbb lenne? Így legalább van lehetőséged hogy eladd őket. Az emberek nem olyanok hogy mindenkire tukmálják az ingóságaikat. A fotelben ülve felteszed az internetre, vaterára az ingóságaid, és hála a vatera marketingjének, jönnek az érdeklődők. Elviszik az ingóságokat. Megtalálnak.

Miért olyan sok az a 6%? Ha 20% lenne is használnák, hisz van jobb? Nincs. Elég jó ez, hidd el.

2013. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A 4-6%-ot el tudom viselni, én a 10%-ot tartottam volna soknak, erre irányult a kérdésem.

Elfelejtettem, hogy kiemelések is voltak, ez dobta meg a számlát.


Teljesen igazad van utolsó, ez a legkényelmesebb módja az eladásnak, bár sok munka van vele.

Még annyit, még mindig jobb ha kicsit kevesebbért adom el mint amennyit ér a termék, mint hogy itt foglalja a helyet.

2013. okt. 20. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!