Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha lenne havi...

Szerintetek, ha lenne havi 20-50 ezer Ft-os paypalra utalt keresetem akkor rám szállna a NAV? Ill. ilyen esetben vana valamilyen vállalkozói lehetőség?

Figyelt kérdés

Szóval több kisebb internetes bevételre lenne lehetőségem, de még semelyikbe nem vágtam bele, mert, ha adózni kellene nem érné meg. Viszont tanulmányoztam a vevőköröm és a többség paypal bankszámlával is rendelkezik. Ezen felül hirdetésekből, ill. apróbb eladásokból lenne bevételem. Kb. havi 20-50 ezer Ft, ill. 50-100 ezer Ft-os bevételem lehetne ezekből (hirdetésektől, ill. az eladások mennyiségétől függ).


Az az igazság, hogy igazságtalannak tartom ezt az egész adózási rendszert és már a tököm kivan, hogy, ha egyszer van kereseti lehetőség akkor azzal ne élhessek. Mi értelme van ennek?


Tehát az érdekelne, hogy szerintetek képes lenne a NAV lenyomozni, ha esetleg belevágnék ebbe?


Ill. tegyük fel legálisan szeretném csinálni akkor van olyan vállalkozási lehetőség amiben úgy tüntetem fel a tevékenységet, hogy többféle vagy hasonló? Vagy egy vállalkozás alatt csak egy tevékenységet lehet folytatni?


2013. okt. 16. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel nem lenne 2millió feletti készpénz mozgásod, így automatikusan nem jelentene senki.

Persze jelenthet bárki az ismerősi körödből, esetleges hencegés után, stb.


Kis eséllyel kerülnél a Nav látókörébe.

Évente 8000 embert vizsgál, aminek nagy részét bejelentés alapján.


Ezen felül a Nav nem a te paypaled adatait kéri be, hanem a magyar bankszámlád adatait. Gondolom magyar számlára utalod a pénzt, így végül is mindegy .

Ha nem szeretnél adót fizetni vannak erre lehetőségek netes jövedelemnél, csak fel kell fogni pár alap dolgot.

2013. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kifelejtettem, nem szeretném feltétlen magyar bankszámlára utalni. De a leírásodból azt veszem ki, hogy végül is akkor a NAV magát a paypal-t nem fogja kivizsgálni csak évi 2 millió Ft-os pénz mozgás esetén.
2013. okt. 16. 19:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Ill. "milyen pár alap dologra" gondoltál? Esetleg tudnál ajánlani egy oldalt vagy hasonlót ahol ezt bővebben kifejtik, vagy esetleg röviden le tudnád írni?
2013. okt. 16. 19:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Alap dolog alatt azt értem,hogy egyszerűen ha nem adózol valami után, akkor egyszerűen arról a tevékenységről nem is beszélsz.

Nem vehetsz nagy értékű, időtálló tárgyat ilyen jövedelemből. Jó persze habi 50-ből ez amugy is nehéz lenne.

Illetve persze megfelelő külföldi kártya.

Pl: Neteller, Skrill

(Magyar automaták kiadják a pénzt a külföldi kártyával is)


A paypalt a Nav egyáltalán nem vizsgálja.


2 millió ft fölött a magyar bankoknak jelentési kötelezettségük van a Nav felé. DE még ez sem jelent vizsgálatot, viszont ilyenkor már eljut hozzájuk a neved.


Konkrétan helyes adócsalásra biztató, szakosodó honlapról nem tudok:D

Ahol sokan keresnek pénzt neten, ott fel szokott merülni ki,hogyan oldja meg az adózás kérdését. Nem szakértők , nem is boncolgatják, de az egész annyi: külföldi kártya. Én még olyan esetről nem hallottam,hogy ilyen esetben probléma lett volna belőle.

2013. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már olvasgattam ebben a témában. Először arra gondoltam, hogy vannak legális kiskapuk amivel minimalizálni lehetne az adózást vagy teljesen el lehetne kerülni.


Arról esetleg tudsz valamit, hogy paypal-ról Moneybookers-re vagy Neteller-re milyen módon lehetne átjuttatni a pénzt anélkül, hogy magyar bankszámlára kelljen utalni?

A paypal-ra lehet bankkártyát csatolni, tehát nem bankszámlát, hanem külön bankkártyát (pl. ha jól tudom moneybookers-hez lehet bankkártyát csatolni és így rögtön erről lehet vásárolni nem kell utalgatni magyar bankszámlára).

2013. okt. 16. 19:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondat kérdés.

Ill., ha van ilyenre lehetőség akkor azt letudják keresni? Tehát pl. PayPal számlához rendelek egy CIB MasterCard kártyát akkor a bankkártyaszám alapján letudna-e ellenőrizni, egyáltalán bankkártyaszám alapján szoktak-e ellenőrizni?


Bocsi a kérdésekért, de ha már van lehetőségem rá kihasználom. :)

2013. okt. 16. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:

A paypal 2500$ éves bevétel után bekéri a személyi igazolványod fénymásolatát valamint egy 2 hónapnál nem régebbi közüzemi számlát amivel igazolod a lakcímedet. Ha nem teszel eleget a kérésnek, akkor limitálják vagy törlik az accountodat. Így akarják kiszűrni a pénzmosókat.


Évi kb 400.000Ft-nak megfelelő pénz bankszámlára történő lehívása után pedig az adószámodat is bekérik hogy a bankodon keresztül jelezzék az adóhatóságnak a nagyobb pénzmozgást. A paypalre nem a magyarországi hanem az Európai Unisós törvények vonatkoznak.


Szóval előbb utóbb tudni fognak rólad ha túl sok bevételed lesz. Legjobban teszed ha amennyit csak lehetsz, online költesz el.

2013. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha nem rendelek magyar bankszámlát paypal-hoz akkor nem kérik el az adószámot és nem lépnek kapcsolatba a bankon keresztül az adóhatósággal?


Mivel rengeteg hely van ahol elfogadják a paypal-t, ezért online akarok vásárolni, nem is szeretnék hozzárendelni magyar bankszámlát.

2013. okt. 16. 21:06
 9/9 anonim válasza:
Szomszéd, te vagy az?
2023. aug. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!