Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány kiló 1 méter Vasúti sín?...

Hány kiló 1 méter Vasúti sín? Jelenleg szőlő oszlopok. A méh milyen áron veszi kb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 20:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem van egy darab sinem és most megmértem,60cm hosszu,a felső része 7,5cm széles a talpa 15cm széles és 40 kg.

Számold ki,remélem segitettem.

Előbb érdeklődj a méh telepen mert nem veszik át csak úgy...

2013. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
91%
Az első válaszadónak van igaza. A jelenlegi szabályozás szerint vasúti sínt, alumínium légkábelt csak két cég vehet át. Tudom, hogy nagyon sok kertes háznál vannak még ilyen dolgok a szoci világból de nem lehet értékesíteni MÉH telepen. Ha rendőrségi ügyet akarsz próbáld meg.
2013. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
72%
Nem hiszem, hogy átveszik. Barátom vett egy házat, onnan vittük ki a sok hulladékot méh telepre, volt közte egy vasúti kocsiból származó kis szemetes, ami az ablakok alatt szokott lenni. Nem vette át a telep, még ingyen sem kellett nekik, mert hogy ott nem találhatnak ilyet egy ellenőrzéskor.
2013. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
Elég, ha azt mondod, hogy találtad a síneket az udvarodon.
2013. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Törőcsik András válasza:

Különböző típusú sínek vannak.A legegyszerűbb módja, hogy meg tudd a súlyát, ha egy darabot le mérsz,mondjuk egy 10 cm-es darabot le vágsz és a mért adatot beszorzod 10-el.

De kényelmesebb ha megméred :1 köb deciméter /10x10x10cm/ vas súlya kb.8 kg.Persze ez függ a vas ötvözésétől is.Viszont ne nagyon próbálkozz a MÉH telepekkel,mert ott csak ipari bontásból származó síneket vesznek át,és igazolni kell a hulladék eredetét. Probáld meg eladni építkezéseknek.

2013. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Vagy át veszik vagy nem,amúgy tényleg megtörténhet az,hogy rád hívják a rendőrt,hiszen nyilván nem "megvásárolta" az ember aki lerakta szőlő-tőkének. Persze lehet hogy ősrégi lóvontatású bányából lett ez kiszedve amit ott hagytak benne vagy 50-60 éve és a kutya se kereste,mert kiürült /elhagyott bánya,de attól még akkor is eltulajdonítás.

Úgyhogy óvatosan..mert átmész orgazdába,még ha jóhiszemű is.

2013. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Sztem a kérdést már egy sor — vagy, hogy stílusos legyek: egy VAGON — embör megválaszolta itt! Az egyik legegzaktabb feleletet a kettővel előttem szóló „Törőcsik András” nick-nevű válaszoló adta (netán az egykori futballista szerencséltetett itt minket?...), ám a 9-es hozzászóló („Tóth Károlyka”) „felpiszkálta” kissé az agyamat!: méghogy a (MÁV) vasúti síne volna a „legjobb acél”?!... Na ne tessen mán röhögtetnyi!…


Ha jól tudom (cáfoljon meg az, aki jobban, vagy ellentmondva tudja):

a japán SZAMURÁJ-KARD a legjobb acél a világon!


Most nem mennék bele acélipari, illetve kovácsolás-technikai fejtegetésekbe, és afféle terminus technicus-ok sorolgatását se várja itt tőlem senki, de ha jól tudom (cáfoljon meg az, aki jobban, vagy ellentmondva tudja):

Japánban annak idején (nagyrészt a Kr. sz. u. XIII.-XVII. század vérgőzös időszakában), a fent nevezett fegyver-csodákat min. kétféle módon „tesztelték”:

● az egyik módszer szerint: MÁSFÉL-KÉT CENTIMÉTER VASTAG(!), stabilan földbe rögzített ACÉLRUDAKAT igyekeztek „elnyisszantani” a tesztelendő szálfegyverekkel! Ha a „nyissz” nem sikerült, a kard SELEJTNEK bizonyult! (A vérmesebb szamuráj ilyenkor megkereste a kardkovácsot, majd belefojtotta a kovácsműhely hűtővizes dézsájába!...)

● a másik metódus szerint: halálra ítélt bűnöző(k), vagy pedig foglyul ejtett ellenség (esetleg katolikus hittérítő[k]…) volt(ak) a teszt-alany(ok). Ebben a próbában leginkább a DERÉKBAN KETTÉVÁGÁS módszerével szándékoztak végezni a delikvensekkel!... Ha nem vágta át TELJES SZÉLTÉBEN az alanyt a penge, a kard szintén selejtnek bizonyult! (A bőszebb szamuráj ilyenkor esetleg még a kardkovács családját is felaprította dühében!...)


A későbbi korokban aztán (nagyjából úgy a XVIII. század közepe tájékától kezdődően, vagyis amikor már annyi katolikus hittérítő érkezett Japánba, hogy a szamurájok nem győzték kettévágni őket…), szelídebb teszt-metodikák kerültek előtérbe: EMBERVASTAGSÁGÚ bambusz-kévéken tesztelték a kardokat. Attól az időtől kezdődően azokat igyekeztek teljes keresztmetszetükben átvágni! A sikertelen teszt következménye ekkortól már „csak” a kardkovács megszégyenítése (levizelése, elkergetése) volt…



Konklúzió:

Érzésem szerint (cáfoljon meg az, aki jobban, vagy ellentmondva tudja), ha valamilyen csoda folytán a mostani korban feltámadna MIJAMOTO MUSZASI (a talán leghíresebb japán kardvívó), és egy darabnyi — magyar (vagy bármely más) — SÍN-ACÉLBÓL KÉSZÍTETT KARDDAL próbálná a fenti tesztek valamelyikét abszolválni — hááát…

Szerintem még az acélöntödei munkások sem volnának biztonságban tőle!...


Ami pedig a kérdést illeti, lásd a legelső mondatomat!…


Egyelőre ennyi!

2013. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 zoli17 ***** válasza:

én jól állok hulladékból! de nem elég jól valaki szerint!

és a szőlő karóim is ki vannak dőlve valaki szerint. keress meg valaki szerint...

ha valaki szerint jól állnak a karóid!

:DDDD

2016. febr. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A méh telepen külön engedéllyel veszik át ha szabályosan akarnak eljárni (ami nem minden Méhtelepre igaz), de egyébként kiváló alapanyag lehet mert baromi jó acél, én pl kést tervezek csinálni belőle, de jó áthidalónak vagy üllőnek, szóval jófogáson lehet el tudod adni
2022. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Állítólag a méhtelep nem veheti át a vasúti síneket,ahogy a közlekedési táblákat sem, mert ha a hatóság megtalálja ezt náluk akkor megbüntetik vagy bezárhatják a boltot.

Úgyhogy szerintem nem fogják tőled (1 magánszemélytől) átvenni!

2022. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!