Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyszerűsített foglalkoztatásn...

Egyszerűsített foglalkoztatásnál mikortól kezdődik a 15 nap számítása?

Figyelt kérdés

Idénymunkánál később csatlakoztam egy brigádhoz, őnekik lejárt a havi 15 napjuk, én 8-nál tartok.

Ma közölte velem a főnök, hogy bejelentett 4 órás, rendes munkaviszonyba.

Munkaszerződésem nincs, 4órásban kell egyáltalán?

Nekem nem jó a 4órás munkaviszony, mert fht-t kapok.

Ilyenkor mi a teendő?


2013. szept. 25. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatásnál az idénymunkánál nincs a havi 15 napos szabály, csak az alkalmi munkánál.

Más viszont miatt előfordulhat, hogy a munkáltató nem alkalmazhat egyszerűsített foglalkoztatással dolgozót.

[link]

Ha munkaviszonyban foglalkoztatnak (akár 1 órásban is), kell munkaszerződés.

Ilyenkor az a teendő, hogy megbeszéled a főnökkel, hogy neked nem jó a 4 órás munkaviszony, tudna-e egyszerűsítettel foglalkoztatni.

Ha nem tud és mégis vállalod a 4 órást, akkor be kell jelentened a munkaügyinél és a polgármesteriben, hogy 4 órásban dolgozol.

Ha 90 nap alatti határozott idejű szerződéssel, akkor szünetelteted az ellátás folyósítását, ha 90 nap fölötti, vagy határozatlan idejű, akkor megszüntetik és a munkaviszony lejárta után újból igényelheted.

2013. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a főnök mégis 15 napokról beszél...

azon vagyok kiakadva, hogy munkaszerződés nélkül bejelent rendes munkaviszonyba!

2013. szept. 25. 13:26
 3/5 A kérdező kommentje:
eddig egyszerűsítettben voltam
2013. szept. 25. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsítetten belül van idénymunka és alkalmi munka. A kettőre kicsit másabb szabályok vonatkoznak.

Attól, hogy a főnök 15 napokról beszél, még nem biztos, hogy emiatt nem foglalkoztathat egyszerűsítettel. Lehet, hogy a könyvelője/bérszámfejtője mondta, hogy már nem lehet egyszerűsített foglalkoztatással dolgoztatnia, a főnök pedig ezt látta a legegyszerűbb módjának, hogy közölje veletek, hogy a 15 napra hivatkozik. De lehet, hogy ő sem érti teljesen az egysz.fogl. szabályait.

Ha bejelentett munkaviszonyba, akkor kérd tőle a munkaszerződést és a bejelentési visszaigazolást (amit ő beküld a NAVnak és a NAV visszaigazol)

2013. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 25. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!