Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angol fontot szeretnék forintr...

Angol fontot szeretnék forintra váltani, hogyan, mikor?

Figyelt kérdés

nem váltottam még soha, és nem nagyon vagyok otthon ezen a területen

az árfolyamoknál nekem az eladást vagy a vételt kell figyelnem?

most érdemes beváltani, vagy várjak még vele?

köszönöm előre is a válaszokat


2013. szept. 23. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Vételt kell nézned, hiszen a pénzváltó megveszi tőled az angol fontot. A hivatalos fizetőeszköz Magyarországon a forint, tehát forintért veszi meg.


Persze ha Angliában intézed ezt, akkor az eladást kell nézned, hiszen ott forintot ad el neked a pénzváltó, amiért cserébe te Anglia hivatalos pénzével fizetsz, azaz fontot adsz neki.


(Ha más országban váltasz akkor pedig csak 2 körben tudod ezt megcsinálni, először az ország hivatalos pénzére váltanak és utána onnan forintra.)


Igazából mindig azt az árfolyamot kell figyelned amivel rosszabbul jársz. Ha ezt megjegyzed annál egyszerűbb nincs szerintem. :D



"most érdemes beváltani, vagy várjak még vele?"


Ez egy olyan kérdés, amire ha valaki tudja a pontos választ akkor nem itt a gyk-n írogat hanem forexezik mondjuk és sok pénzt keres ezzel a képességével.

2013. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat!
2013. szept. 23. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!