Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Booking.com kiadhatja...

A Booking.com kiadhatja harmadik személynek az adataimat?

Figyelt kérdés

Nyaralás alatti külföldi szállásfoglalást az oldalon keresztül intéztük. Az egyik szállással nem voltunk megelégedve, ezért "review"-ban jeleztem is a konkrétumokat.


Rákövetkező nap kaptam egy anyázó e-mailt, a vezetéknevemen megszólítva - állítólag a szálláshely egyik volt alkalmazottjától.


A Bookig.com-nak nem kellene az elérhetőségi adatokat nagyobb körültekintéssel kezelnie? Volt valakinek tapasztalata ezzel?


Ha valóban ennyire laza az adatkezelés, belföldi szállásfoglalásban már nem is merek gondolkozni - hiszen ott a címem, telefonszámom, nevem, bankkártya adataim...


2013. szept. 13. 02:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez elég durva. :s Persze, hogy nem adhatja ki az adataidat! Az lehet, hogy az e-mailedet nyilvánosra állítottad, illetve úgy, hogy tudjanak neked üzenetet küldeni az oldalon keresztül (nem feltétlenül látja is, hogy milyen e-mailre megy az).


A nevedet nem lehet, hogy a felhasználó névből találta ki, vagy egyszerűen rájött az írásodból, hogy melyik vendégükről lehet szó?


Tényleg nem hiszem, hogy kiadnák az adatokat, azért ez elég régóta működő oldal, ilyesmit nem engedhetnek meg maguknak. Én is használtam nagyon sokszor, és soha, semmi gond nem volt vele.

2013. szept. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Írtam a Booking.com-nak, fel is hívtak, elnézést kértek, ők is megdöbbentek (forwardoltam a mailt).

Valószínű, hogy a foglalási adatokhoz hozzáférnek a szállón dolgozók és gondolom akkoriban nem volt már magyar vendég - így összerakták, hogy én írhattam.


A booking.com megígérte, hogy felhívja őket és visszajeleznek, hogy mi volt a beszélgetés.

2013. szept. 13. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahová foglalsz, annak nyilván át kell adniuk az adataidat... Az, hogy ott mennyire kezelik bizalmasan az adatokat egy másik kérdés, amint látod, nem csak magával a szállással volt gond. Sajnos a booking sem tud minden szállást egyesével ellenőrizni. Egyébként tökmindegy, hogy belföld vagy külföld, egy felület.
2013. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyiból nem mindegy, hogy egy elvadultabb tulaj Magyarországon több kárt tud okozni az adataim birtokában nekem.

Így megúsztam egy anyázós e-maillel, de ha magyar a kattant, akkor hivogathat, lakcímemmel visszaélhet, stb...

2013. szept. 13. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!