16 évesen kérhet valaki fizetési meghagyást ha tartozik neki valaki?
Ez így egy rettentő kusza dolog.
Tulajdonképpen a te más rokontól kapott zsebpénzed "ajándékozásnak" minősül, ez nagyon hasonló például az örökléshez. Fiatalkorú minden további nélkül kaphat ajándékot - mivel ebből csak előnye származik - pláne családon belül -, tehát ez a procedúra jogilag támadhatatlan és érvényes, még akkor is ha ebbe a szüleid esetleg nem egyeztek bele.
Te a jog szerint egy "korlátozottan cselekvőképes személy" vagy, mivel még nem vagy nagykorú. A törvény szerint tehetsz bármilyen jognyilatkozatot - amennyiben a törvényes képviselőd - akik gondolom a szüleid - azt jóváhagyták. Ha velük kötötted a kölcsönadási-szerződést akkor nyilván valóan ezt jóváhagyottnak tekinthetjük.
Ez alapján viszont a törvényes gyámoddal kötött kölcsönadási-szerződés érvényes. Ez biztos.
Na most a következő kérdés, hogy hogyan szól az a bizonyos szerződés. Mi a visszafizetés kitűzött határideje? Fizetési meghagyást akkor nyújthatsz be, ha:
- Felszólítottad az adóst legalább szóban a tartozása rendezésére
- Lejárt a fizetési határidő
Mi a fizetési határidő a szerződésben? Mert ha nincs benne fizetési határidő akkor úgymond "korlátlan" időre adtad a kölcsönt, nem tudod jogi útra terelni a vitát, illetve csakis bírósági úton.
Ha lejárt a fizetési határidő akkor benyújthatsz fizetési meghagyást a szüleid felé.
Ez volt a jogi része a dolognak.
Az emberi része, hogy feltételezem a "zsebpénzed" pár tíz, max. százezer forintos tétel, ráadásul a saját szüleidnek adtad, akik nyilván nem szórakozásra kérték el tőled, hanem mert muszáj volt és mind e mellett téged továbbra is eltartottak. Ilyen esetben kissé túlzásnak érzem én, hogy te jogi útra akarsz terelni egy ilyen természetű tartozást...
Ja kellett a szeszre... Amit a gyerek zsebpénzéből kellett fedezni...
Amugy van rajta határidő, fizetésig s van dátum is. ez akkor nem jó határidő? A fizetésig szó benne van. De több ilyen papir van s van ahol dátum szerepel, egy bizonyos hónap nap másodika.
Akkor a papiroknak csak egy része jó?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!