Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi legyen az 1. lépés?

Mi legyen az 1. lépés?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mégis, hogyan kezdjem el az életem felépíteni...

17 éves lány vagyok, májusban érettségizem, vendéglátos suliba járok,szakközépbe, tetszik ez a dolog, dolgoznék vendéglátásban...

de ugyanakkor van tehetségem a sminkeléshez, meglepöen ügyes kezem van hozzá, azt is szivesen csinálnám, bár nem túl jövedelmezö szerintem.. de mellékállásként mindenképpen...

Adonyban lakom, ország közepén van, Pesthez, Székesfehérvárhoz illetve Dunaújvároshoz is közel van, munkalehetöség akad legalábbis vendéglátás terén, szerintem. A jogosítványt 2010-ig mindenképpen le fogom tenni.

Viszont.. van egy telkem, amire szeretnék egy házat épiteni, viszont nem tudom ennek elkezdéséhez mik az 1. lépések?! bár még addig van idő, de időben elszeretném kezdeni, nem szeretném ha az élet elszállna felettem..

Tudom, ebben a mai világban lakást építeni cinkes, föleg hitelfelvétel nélkül..

Érettségi után, van 1 olyan lehetöség hogy nyáron 3-4 hónapra kimenni Németországba vendéglátósként. Szerintetek? Kicsit megszedném magam, de mégis , mihez lenne elég? És ha visszajövök szeptemberben-októberben mihez kezdjek?Vendéglátós szakmát szerezzek az érettségi mellé vagy fősuli? Ha szakmát választom akkor itt úgy adják hogy egyszerre hármat: cukrász, szakács, pincér.

Ha fősuli, akkor hova, minek érdemes menni?

Tanácstalan vagyok, és nem szeretnék huszon-harminévesen szüleim nyakán lógni-ezért is gondolkodom előre.

Leinkább az érdekel hogy egy csatornázatlan és teljesen üres telekre hogyan kell megkezdeni az építkezést?

Hova kell mennünk elsösorban?

És hogy mondjuk 2 év alatt felépíytett házat csak hitellel lehet felépíteni? Saját jövedelemből teljesen reménytelen a dolog?

Mihez kezdjek?Kérlek adj tanácsot, mit tennél a helyembe.


2009. okt. 30. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az építkezésbe semiképp ne fogj bele, mert beleölöd a jelenleg rendelkezésre álló összes pénzed, és nem leszel előrébb. Sőt tartalékok nélkül egy váratlan helyzetben, amikor hirtelen sok pénz kell, arra kényszerülhetsz, hogy eladd az eddig félig-meddig felépített házat, csak jóval áron alul. (pl. 2 milliót beleölsz, de csak 1 millióért tudod hasznosítani). Arról nem is beszélve, hogy a félkész házban levő pénz csak "áll", nem termel hasznot. Míg, ha befektetnéd, amíg a teljes házhoz hiányzó összeget előteremtenéd, addig szépen "fialna", és nem kerülnél olyan kiszolgáltatott helyzetbe, hogy azon kelljen gondolkoznod, hogy vajon a házat bontsd vissza, vagy uzsorástól vegyél-e fel kölcsönt, mert pl. betegség miatt tartósan kiesel a munkából, vagy elveszíted a munkahelyed.

A továbbtanulással kapcsolatban pedig neked kell döntened. Mert ha pl. egy "büfészakra" (pl. szabad bölcsész, andragógia, marketing és társai) jelentkezel, akkor 3 évet elpazarolsz az életedből, mert végzés után a diplomád értéke kb. a WC-papír értékével fog vetekedni az elhelyezkedési esélyeket tekintve. Az egyetem csak akkor éri, meg komolyan gondolod, és végzés után mesterszakon is folytatod tanulmányaidat és olyan diplomát szerzel, mellyel el tudsz helyezkedni (azaz van kereslet rá a munkaerőpiacon). De ha így befutsz, akkor rövid idő alatt megtérül a belé fektetett energia és pénz, jó esetben elindulhatsz a "szamárlétrán" felfelé...

De ha ismered a képességeidet, és úgy ítéled meg, hogy nem akarsz egyetemre menni, akkor a szakmáddal munkába tudsz állni, így hamarabb áll pénz a házhoz. De sajnos ekkor "karriered" nem nagyon lesz, azaz megrekedsz a szakács/cukrász szinten. Ekkor az egyedüli esélyed a "kitörésre", ha saját vállalkozásba fogsz (pl. saját étterem vagy cukrászda).

2009. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsot!

Ahhoz, hogy saját vállalkozásba fogjak , elég csak az érettségi plusz szakma? - ha még olvasnád a válaszom.:)

Még egyszer köszönöm.

2009. okt. 31. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A saját vállalkozáshoz igen. Konkrétan elég a szakma. És ha tényleg ilyen beállítottságú vagy, akkor szerintem nem nagyon érdemes fősulira menni, mert rámegy 5-6 éved, aztán jó eséllyel ugyanazt fogod csinálni, amit a szakma megszerzése után csinálnál, csak idősebben. Sokkal fontosabb a rátermettség és hogy szívvel-lélekkel csináld, amit csinálsz.
2009. nov. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm szépen a tanácsod.:)

Idöközben lett egy ötletünk barátommal..

Miután elvégeztem a szakmát, összeköltözünk, van egy házuk ami nagyon kis takaros, pici , szép ház, oda költöznénk.. ingyen..

aztán mellette van egy kis üzlethelyiség..

amit nem kéne bérelnem, csinálhatnék ott valami kis vállalkozást.. arra gondoltam nyáron elvégzek egy mükörmös sulit, 4 honap alatt megvan, és elég jol kilehet belöle jönni, igy hogy nem kell bérleti dijat fizetni..

Aztán ha megszedtem magam egy kicsit, akkor komolyabb dologba fognék.:) elvégre drága a müköröm, és még mindig van rá ember.. pedig..nehezek a kkörülmények..

2009. nov. 7. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!