Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha albérletet veszek ki,...

Ha albérletet veszek ki, akkor a megengedik, hogy bejelentsem magam oda? Lakcímkártyával?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

99%-ban nem, mert akkor ha nem fizeted rendesen a bérleti díjat marha nehéz kidobni.


Csak a nagyon balekok engedik meg a bérlőnek, hogy állandóra bejelentse magát.

2013. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MrPifta ***** válasza:
58%
igen, sőt általában illik
2013. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
MrPifta hány albérletet adsz ki ha szabad kérdeznem?
2013. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MrPifta ***** válasza:
76%
ki nem adok, de bérlek
2013. aug. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Aham, értem.


Na én albérlet kiadásból élek. Hidd el, épeszű ember nem engedi a bérlőt bejelentkezni a lakásba, mert akkor szó szerint nem lehet kitenni akkor sem, ha nem fizet.


És nem csak mi csináljuk így, hanem mindenki, akit ismerek.

2013. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi kettőt adunk ki, és megengedjük, hogy bejelentkezzen.

Kijelenteni mi tudnánk, kényszerkijelentő lapon.


Utolsó: pontosan mi a hátránya ha be van jelentve?

2013. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy ha nincs bejelentve és a szerződés ügyesen van megírva, akkor a nemfizetés pillanatában szinte azonnal ki lehet dobni a bérlőt - természetesen a megfelelő jogi procedúra alkalmazásával.


Ha be van jelentkezve akkor egyszerűen nem lehet. Pl. ha fiatalkorú lakik a lakásban vagy pl. télen, vagy ha nem biztosított a lakhatása a bérlőnek... Kb. 100 kitétel van. Tiszta szívás.


Magyarra fordítva ha be van jelentve az albérlő az ÉN lakásomba akkor jogosan tart igényt az úgynevezett BIRTOKVÉDELEMRE. Na ez az, ami nem hiányzik, mert ingyen senki ne élősködjön rajtunk.

2013. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ.


Hogyan lehet jól megírni a szerződést úgy, hogy azonnal ki lehessen rakni nem fizetés esetén és mi az a jogi procedúra amivel ezt el lehet érni? (Azért nem privátban írom, mert mást is érdekelhet.)

2013. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Erre korrekt választ nem tudok neked adni, mivel én ügyvéddel irattam meg a (sablon) bérleti szerződésemet (sok lakást adunk ki, ebből élünk gyakorlatilag). Vannak benne jogszabályi hivatkozások meg minden féle kikötés, ami véd minket ill. védi a bérlőt (pl. a kiegyezett bérleti díjat nem emelhetem csak minden év jan. 1-jén és akkor is maximum a hivatalosan jegyzett infláció erejével, stb...)


Javasolta még az ügyvéd, hogy közjegyző előtt kössük a bérleti szerződéseket, de az elég költséges kis lakások esetén, elvisz egy egész havi bérleti díjat (vagy akár kettőt...), így eddig mi ezzel nem éltünk. Eddig egész jól bevált a szerződés.


Csak akkor buktunk bérleti díjat, mikor "jófejek" voltunk és hagytuk hitelbe lakni a bérlőt, hogy "most nincs pénz de 1-2 hónap múlva jön az örökség / a nagyi támogatása / a lottóötös és akkor majd megadják. Persze nem adták meg.

2013. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

A lakcímbejelentésnek SEMMI köze sem a lakás használatára való joghoz, sem a birtokvédelemhez. A lakcímbejelentést megtiltása éppen ezért semmivel sem könnyíti meg a bérlő eltávolítását a lakásból; aki erre számítva nem írja alá a bejelentőt, önmagát csapja be. Nem mellesleg a lakcímbejelentés kötelező, annak megakadályozása joggal való visszaélés.


Amivel jelentősen meg lehet gyorsítani a bérlő eltávolítását, az pontosan a közjegyző előtt közokiratba foglalt bérleti szerződés.

2013. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!