Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azok akik állandóan azt...

Azok akik állandóan azt mondogatják, hogy "ez az ország egy rakás trágya", azok az ország alatt kit vagy mit értenek?

Figyelt kérdés
Az ország földrajzi szempontból egy terület, amire kétlem, hogy ennyien haragudnának. Na de akkor kikre haragszanak? Az ország nem mi vagyunk? Én, te és mindazok akik itt élnek? Nem vagyok nagy hazafi, de nem szeretem azokat akik állandóan sírnak. Megértem ha valaki nem tud itt megélni és elmegy külföldre, de miután "megszedte" magát miért nem jön vissza és próbál valamit tenni?
2013. aug. 12. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Leginkább azokat a korlátokat, amiket az ország gazdasági helyzete és az ebből következő nem épp "felhasználóbarát" gazdaságpolitika kényszerítenek az emberre. De amúgy tökéletesen egyetértek veled.
2013. aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A többségük nem magára az országra mint területre meg a történelmi múltunkra mérges, hanem arra a jelenlegi meg az elmúlt jó 20 év politikájára haragszik akik így tönkretették ezt az egész országot.

Mezőgazdaságunk gyakorlatilag nincs pedig nagyon nagyon jó a földrajzi helyünk nem csoda hogy sokan irigykednek ránk, de nincs mezőgazdaságunk nincsenek saját gyáraink vagy is nagyon kevés, nincsenek munkahelyek plusz a kormány olyan adókat szed be tőlünk gyakorlatilag mindenért amiért a hajunk égnek áll. És ez mellett még éljünk is meg rendesen, sokan nem találnak munkát, akik meg találnak alig keresnek valami. Sokan azért mennek külföldre hogy több pénzük legyen, csak az sem egy leányálom és sokan örülnek hogy annyit hazatudnak hozni amiből a családjukat eltartják vagy mondjuk félig lerendezik az adósságukat, ha sikerül is nekik.

Akik megszedik magukat hülyék lennének hazajönni ha ott kint nekik minden jó itt meg ha vállalkozásba kezdenének akkor ugyanúgy rossz minden.

Én megértelek téged kérdező igazad van amit mondasz, csak sokan a rendszer miatt pipák és nem magára erre az országra.

2013. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is a panaszkodók között voltam. A politika egy dolog, a másik ami jobban zavart, az az emberek hozzáállása. Az udvariatlanság, a tolongás, a türelmetlenség, a mocskos utcák. Én megvettem a BKV bérletet a családnak, azt még el is fogadtam, hogy biza van aki bliccel, de hogy nekem kelljen leszállni, mert a hajléktalan szagától felfordul a gyomrom, az már felháborító.


Most nyáron voltunk otthon, kedvem se volt sétálgatni menni. Vezetni meg egyszerűen nem voltam hajlandó.

Nem csak a pénzről van szó (persze az is számít, de nem kizárólag az), hogy valaki otthon nem tudott megélni, külföldre megy és milliomosként hófehér paripán bevonul vissza az országba...


Én otthon nagyon jól kerestem, nem voltunk gazdagok, de jutott amire kell. Gyerekeknek különóra, ez meg az... Persze megnéztem mire költöttünk, de ami fontos volt, azt megengedhettük magunknak. Itt ugyanazon a színvonalon élünk, nem lett se jobb, se rosszabb. Megszedni nem fogom magam, amire kell arra jut.... Viszont a nyugalmat, az élhetőbb környezetet vissza nem cserélném soha...

2013. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!