Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Újra be kell adnunk egy...

Újra be kell adnunk egy nyaraló tervrajzát a tervező hibája miatt engedélyeztetni. Szerintetek az illetékbélyeget megint meg kell venni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a tervező megrajzolta és beadtuk engedélyeztetni. Most kaptunk egy levelet, hogy a tervezés nem megfelelő tervezői hibák miatt. Az első beadásnál az illetékbélyeget megvettük, csak attól félek, hogy megint meg kell venni. Szerintetek?

Valamit én még azt is gondolom, hogy ha a tervező miatt dobták vissza a rajzot, akkor az anyagi plusz teher őt illetné.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2009. okt. 27. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti, hogy újra kell illetékbélyeg, hiszen újra foglalkozni kell az üggyel, nekik olyan, mintha egy új tervet bírálnának el. Az viszont szerintem jogos, hogy úgy gondolod, hogy ennek az anyagi terheit a tervezőnek kellene állnia.
2009. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nyaralóra van pénzed akkor mit számít az a pàr ezer forintos illetékbélyeg
2009. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a pár ezer forint az 20000 !!! Igen újra kell illetékbélyeg én levonnám a tervezői díjból .
2009. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
beszéljétek meg a tervezővel, ha egyértelműen ő hibázott, akkor szerintem ráháríthatjátok a plusz költségeket. mit rontott el? bonyolult itt leírni? ha igen, akkor nem érdekes
2009. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem ezen nincs mit beszélni a tervezővel.Ha egyértelműen tervezési hiba miatt dobták vissza,akkor az az ő sara,fizessen a tervező.Remélem nem fizettétek neki ki előre a teljes díját,mert akkor nehezebb lesz fizettetni vele ha nem akar.Ha ezután fizettek akkor vonjátok le egyszrűen abból amiben megállapodtatok.
2009. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő válaszokat!!!


Én is úgy gondolom, hogy az anyagi dolog innentől a tervezőé, hiszen a leírtak alapján az ő figyelmetlenségei okozták a gondot. De még nem nyilatkozott ez ügyben.

Annak a válaszolónak, aki pedig a pár forintos illetékbélyegről ír, azt üzenem, hogy az 20000Ft, és ez azért is bosszantó, mert mindemellett a tervezőt is meg kellett fizetni.

Ja és az sem utolsó, hogy nem egy nagy luxusvillára kell gondolni, hanem egy pici, két szobás házikóra, ahol tudna a család néha-néha pihenni. De gondolom a válasz adójából nem a jó szándék, hanem az irigység szólalt meg.


A többieknek ismételten nagyon köszönöm, aranyosak vagytok.

2009. okt. 27. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!