Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Így persze, hogy nem megy a...

Így persze, hogy nem megy a spórolás. Mit tehetnék, hogy észhez kapjon?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk nemrég, több rezsi, több kiadás... Egy gyermekünk van, rajta viszont nem fogok spórolni, nem Ő tehet arról, hogy annyi van amennyi. Nekem nincs hobbim, nem járok kozmetikushoz, bulikba, nem veszek magamnak ruhát havonta, szinte semmit nem költök magamra! A férjem a bibi!! Totó, lottó, tippmix és még nem tudom, ezekkel sem nagyon vagyok tisztában, pluszban még, ha a csemetével mennek vásárolni, vagy csak sétálni, vagy egy kg kenyérért a boltba, az minimum négy-öt ezerbe van naponta. Ha ezeket összeadjuk, az havi szinten sok. Mert a lányunknak ez kellett, az kellett, ilyen is, olyan is stb. és megveszi. Én tudatosabban vásárolok, megvan minden ami kell, a gyerek is megkapja, de csak hetente csinálok egy "nagyobb" kiruccanást, vagy akár másfél hetente. Férjem napi szinten. Hogyan vegyem rá, hogy elég a pénzszórásból, és egy kicsit hagyjunk a zsebben is végre? Tippek? Tanácsok?
2013. aug. 10. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy hónapig gyűjtsétek a számlákat, ő is. Írjátok össze, mire mennyi megy. Hátha a számokat látva ő is elfogadja, hogy ezen kell spórolni.
2013. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudja Ő nagyon jól, hogy mi mire megy el, csak éppen nem érdekli. Én saját magamon spórolok, Ő pedig csak szórja... mintha annyi lenne...
2013. aug. 10. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik - amíg bármi áron megtehetik - addig sosem fognak megtanulni gazdálkodni a pénzzel. Mindegy, hogy sok vagy kevés van, de azt a lehetőségekhez mérten 0-ra költekezik.


Ahogy elnézlek te vagy a másik véglet. Az sem normális ám, hogy nincs hobbid és magadra nem költesz. Ki fogsz égni hamar.


Egy normális középutat kéne megtalálnotok. De ahogy mondtam, nekem sok ismerősöm van akik olyanok, mint a férjed. Amíg van náluk pénz és nincsenek rákényszerülve addig soha nem fogják visszafogni magukat. Vedd a kezedbe a pénzügyeket - már ha engedi a férjed.

2013. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez esetben tegyél el kb. annyi pénzt, amennyit ő is elkölt, és hóvégén közöld h nincs pénz kajára. Hátha úgy érzi majd a dolgot.
2013. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!