Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölni fogok egy házat és...

Örökölni fogok egy házat és valamennyi pénzt a nagyszüleim után, igaz-e az hogy 40% adót ki kell előre fizetnem a ház eladása előtt, mert nem gyerekük vagyok, hanem unoka?

Figyelt kérdés
Ilyennel riogat a másik örökös és felajánlotta hogy mondjak le a javára hogy ne kelljen adóznom és ő majd szépen kifizet,de nem bízom és ilyen nincs hogy lemondjak,igazából ki akar túrni az örökségemből és már temetné a szüleit,pedig élnek még.Nem jártam még a dolgoknak utána hivatalosan,de fogok ha eljön az ideje!Addig is szeretnék erről többet megtudni!
2009. okt. 23. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is lesz hagyatéki tárgyalás. Utána megállapítják a ház értékét és a tulajdoni lapra is felkerülsz. Utána az apeh küldi az illetéket amit 15! napon belül kell befizetned, de lehet részletfizetést is kérni rá csak nem hosszú futamidőre hanem pár hónapra és azt is igazolni kell hogy egybe kifizetés neked nem megy.
2009. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Itt a pontos info:

[link]

2009. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem rémlik, hogy tavaly eltörölték az örökösödési illetéket. Vagy tévednék?
2009. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hallottam ilyesmit, de a magyarorszag.hu-n nem hiszem hogy hülyeségeket irkálnának....
2009. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem törölték el az örökösödési illetéket, de 20 millió örökrészig azt nem kell megfizetni. Az öröklés után nem kell adót (SZJA-t) fizetni, csak ha eladod a házat, és azt az örökhagyó halálát követő 5 éven belül teszed. Adóalap: eladási ár rád eső része minusz a hagyatéki illeték alapja (ez a szerzési érték) a maradék adóköteles, de évente 20 %-kal csökken. Úgyhogy ne higgy a másik örökösnek, mert csőbe akar húzni. Ha egyszer lemondanál az örökrészedről, többet nem látnál belőle egy fillért sem.

Nem tudom hány éves vagy, mert ha esetleg nem vagy 18, akkor nagykorúságodig nem kell megfizetni az illetéket, de ha hamarabb fizetsz, akkor elengednek belőle. Részletfizetést is lehet kérni, akár 12 hónapot, de a határidő lejárta előtt be kell adni az APEH-hoz.

2009. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
27 vagyok és nem mondok le a részemről,de nincsenek millióim sem hogy fizessek.
2009. okt. 26. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetéket csak a 20 milliót meghaladó összegre szabnak ki. A 20 millió egy főre eső hagyatékra értendő. Ha ez alatt van, akkor nincs fizetendő illetéked. Ha van, akkor az illetéket mindenképpen ki kell fizetni. A fizetési határidő a jogerőre emelkedéstől számított 15 nap. Jogerőre emelkedés a kézhezvételtől számított 15. nap. Úgyhogy az átvételtől van 30 napod, hogy részletfizetést kérj. SZJA-t pedig csak akkor kell fizetni, ha 5 éven belül eladjátok a házat, akkor is csak az értékkülönbözetre. Vagy ne add el (mostanában ez nem lesz nehéz), ha meg eladod, az SZJA-t nem előre, hanem utólag SZJA bevalláskor kell fizetned, azt tudod a megkapott vételárból.
2009. okt. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!