Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet pénzt utalni egy...

Hogyan lehet pénzt utalni egy adott bankszámlára?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok a dologban és nem tudom miként történik ez. rendeltem egy terméket és a bankszámlára kell utalni előre a pénzt,csak ezután küldik meg. Ez hogyan történik?

2013. júl. 20. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Bemész abba a bankba, ahová a számlaszám szól és átutaltatod.
2013. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Netbankon keresztül tudsz, ha van.

Ha nincs, bemész a bankodba, és ott papír alapon is tudsz utalni.


Még egy lehetőség a pénztári befizetés. Ilyenkor nem a saját bankodba, hanem a számlát (amire utalnál) vezető bankba kell bemenned, és ott ingyen a pénztárban befizeted a pénzt az adott számlára.

2013. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Szóval csak annyi a teendőm,hogy bemegyek a bankba, majd kérem, hogy szeretnék pénzt átutalni egy bankszámlára. megadom a számot,befizetem ott készpénzben, és átutalják? Ennyi?

És még valami: postán nem lehetséges ez?


köszi!

2013. júl. 20. 12:18
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Igen ennyi, de ez nem utalás, hanem pénztári befizetés.

És mindenképpen a számlát vezető bankban kell befizetni. (Szóval pl. CIB-es számlára nem tudsz az OTP-ben befizetni.)


Lehet Postán is, csak nagyon drága, bankban pedig ingyenes. Szóval a posta felejtős.

2013. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :)
2013. júl. 20. 12:54
 6/12 A kérdező kommentje:

Az eladó írta, hogy fel kell tüntetni a termék nevét,és a kódját,és az én nevemet a közlemény vagy megjegyzés

rovatban. Ilyet mindenhol adnak? És készpénzben kell akkor befizetni a pontos összeget,ugye?

Előre is köszönöm! :)

2013. júl. 20. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Készpénzben kell.

A megjegyzés, vagy közlemény egy rövid szöveg, illetve pár szó, amit utalásnál, illetve befizetésnél lehet megadni. Arra jó, hogy az eladó tudja, te küldted a pénzt, és ne keverje össze mondjuk egy másik vásárlóval.

Általában a befizetéskor megkérdezik, hogy írjanak-e valamilyen közleményt, és akkor elmondod, hogy mi legyen benne. De célszerű szólni magadtól, és akkor nem lesz gond.

2013. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. júl. 21. 00:00
 9/12 A kérdező kommentje:

Befizettem ma délelőtt a pénzt. :) Minden rendben ment.

Azt nem tudod véletlenül, hogy honnan fogom megtudni, mikor érkezett meg a csomag a Postára?


Köszönöm! :)

2013. júl. 22. 13:11
 10/12 bogyófalvi válasza:
100%
az lenne a kérdésem, hogy ha nem készpénzben akarom befizetni, akkor mi a teendő? Odaadom a bankkártyám és megmondom az összeget illetve a számlaszámot, ahova utalni szeretnék?
2014. febr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!