Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kerekítési szabályok? Tapaszta...

Kerekítési szabályok? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Nemrégiben a Penny-be vásároltam egy darab terméket 1099.-ft-ért. A kasszagép alapból kikerekítette 1100.-Ft-ra, pedig bankkártyával fizettem. Általában mindig bankkártyával fizetek mindenhol, és soha, sehol nem kerekítve hívják le az összeget a kártyámról. Mellesleg én magam is úgy tudom, hogy utalásnál nincs kerekítés. A pénztáros nyegle stílusban közölte, hogy "ez a szabály". Hagyjam a francba? Vagy sok kicsi sokra megy?
2009. okt. 13. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

én már elvből nem hagynám. akkor írják ki, hogy 1100 Ft a cucc és én akkor majd eldöntöm,hogy megveszem-e.


nem szeretem, ha hülyének néznek.

2009. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én alapból nem is értem, hogy miért vannak a boltokban 9-re, meg 1-re végződő számok. Mert régen értettem, sokan otthagyták az 1 Ft-ot. De most mi az értelme? Azért mert akkor ha 999 Ft valami az nem tűnik olyan soknak mint az 1000? Vagy szóval nem is értem, hogy ezek az agyontanult hülyék hogy gondolkodnak.
2009. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!