Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma voltam állásinterjún és...

Ma voltam állásinterjún és nagyon személyes kérdéseket kérdeztek. Mennyire jogszerű ez?

Figyelt kérdés
Pl. Van-e párkapcsolata? Érte-e valamilyen trauma az életben? Mi alapján választja meg a barátait?
2013. jún. 21. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg akarják ismerni a személyiségedet.
2013. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mier ne lenne jogszeru? nem vagy koteles valaszolni.
2013. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A családi állapot nem lenne jogszerű, mégis sokszor megkérdezik. A gyerekkérdést is fel szokták hozni, ha nem válaszolom meg nyilván azt gondolják, hogy biztos amint felvesznek, lelépek szülni. Bár ha azt mondom, hogy nem akarok, akkor is azt hihetik, hogy hazudok.

A hülyének tűnő kérdések, mint a mi van a kulcstartódon, mit csinálsz amikor felkelsz azok a megismerésedre irányulnak.

2013. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második kettő jogszerű. Ilyenkor a meghökkentő kérdésre adott reakciót nézik. Ha gyorsan és frappánsan válaszolsz, az feltételezi, hogy stresszhelyzetben is gyorsan feltalálod magad.


Családi állapotra nem kérdezhetnek rá (se szexuális irányultságra, se vallási/politikai nézetekre).


Tőlem is próbáltak ilyet kérdezni, én visszakérdeztem, hogy "a jelenlegi jogi szabályozás ismeretében Ön mit válaszolni erre a helyemben?". Gyorsan átugrottuk a kérdést és utána fel is vettek, tehát nem jelentett gondot.

2013. jún. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy meleg vagyok és ekkor megszakad az állásinterjú, akkor lehet valahová fordulni?
2013. jún. 22. 08:28
 6/7 anonim válasza:
Engem legutóbb egy férfi felhívott még így állásinterjú előtt és ezeket kérdezte: Van-e kapcsolatom, egyedül élek-e, mit csinálok szabadidőmben, mennyire érek rá munkaidőn kívül, este bulizni voltam-e (??), mindezt elég édeskedő hangsúllyal, én egyre zavartabb lettem és végül kértem, hogy később folytassuk a beszélgetést. Én nem tudom ezeket valóban a munka miatt kérdezte vagy sem, de nagyon rosszul éreztem magam tőle.
2013. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aspartia válasza:
Meg kellett volna kérdezned, hogy ez szakmai kérdés-e?
2013. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!