Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhetem saját bankszámlámra...

Kérhetem saját bankszámlámra a családi pótlékot ha elmúltam 18 éves és szüleim nem egyeznek bele?

Figyelt kérdés

jelenleg postán kapom a családi pótlékot, de én szeretném át íratni hogy a bankszámlámra jöjjön, mer nem akarom hogy szüleim fel tudják venni az utánam járó családi pótlékot mivel apám abból nem költ rám semmit és elissza stb.


el lehet intézni ezt szülő bele egyezése nélkül?


2013. jún. 13. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg igen. De azért aztán ne legyél meglepödve, ha neked nem lesz otthon kaja, mert ez a pénz hiányzik.

Mellesleg apád azért legalább is lakást ad neked, és a rezsit is ö fizetni, meg neked sem kell lakbért fizetni.

2013. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ígyis sajnálja tőlem a kaját, a pénz meg azér hiányzik mer ő elissza, meg többször el akar küldeni otthonról, a bérletemre se add pénzt, ruhára, cipőre se... neki csak azér vagyok jó hogy kapja utánam a pénzt és ő eligya. ezér akarom saját számlámra iratni hogy tudjak költeni magamra ami szükséges nekem és a bérletemet is megtudjam venni ami kell az iskola eljutásához :)
2013. jún. 13. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha te vagy rá jogosult, vagyis saját magad után veszed igénybe, akkor persze, hogy kérheted, de ha a szüleid nevére érkezik, akkor nem. Hiszen ha ők az eltartóid, akkor ők jogosultak rá. Azt külön kérvényezni kell, hogy saját magad után vehesd igénybe.

Ha elmúltál már 18, és ennyire elégedetlen vagy az otthoni helyzettel, akkor állj a talpadra, keress munkát (esetleg diákmunkát, hogy a suli mellett is tudd végezni), költözz el, és kérd magad után a csp-t. De az önmagában nem egy nagy összeg, abból nem fogod megváltani a világot.

2013. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és ha például egyik szülőmet sikerül rávennem (anyámat) hogy írrjon egy meghatalmazást/nyilatkoaztot hogy az én bankszámlámra küldjék a családi pótlékot úgy lehetséges?
2013. jún. 14. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!