Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Banki alkalmazottak mennyit...

Banki alkalmazottak mennyit keresnek?

Figyelt kérdés
Tanárként gondolkodom az átképzésemen, nehéz bekerülni, milyen végzettség szükséges?
2013. jún. 11. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az OKJ-t végzett ügyintézőkre gondolsz, akkor nem sokkal többet, mint a tanárok, nettó 100-120 körül.


Rendes közgazdász végzettséggel (mesterdiplomával) persze nem ennyit.

2013. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátom apja banki fiókvezető, és nettóba kap fél misit, plusz rengeteg juttatást, évi 30 nap fizetett szabit és hasonlókat.


Persze nem így kezded majd, de ide is eljuthatsz mondjuk 5-7 éven belül, ha vannak vezetői ambícióid is.

Egyébként a fizetések.hu oldalon megtalálod hogy átlagban, bruttóban mennyit keresnek a bankban dolgozók, ezért ezt nem is sorolnám.

[link]


Mint látod, rengeteg pozíció van, amikből választhatsz. Először arra szánj időt, hogy eldöntsd, te melyikben szeretnél dolgozni. Van olyan pozíció, ami az ügyfelekkel -és általában az emberekkel- való bánásmódot előtérbe helyezi, de vannak irodai háttérmunkát igénylő helyek is.


Mielőtt kilépnél a mostani állásodból, érdemes elvégezni önköltségen egy képzést (bizony, munka mellett). Például értékpapírjogi vizsgát, vagy valutapénztárosi tanfolyamot, vagy banki termékértékesítő tanfolyamot.

Ha később feljebb szeretnél kerülni a 100-150 nettó körüli fizetéskörből, akkor ezek lesznek felé az első lépések.


A banki munkánanak még két fontos mellékága van. Az informatikai és az idegennyelvi ismeretek. De persze megint csak akkor, ha a kezitcsókolom néni(vagy bácsi) létnél, aki már csak a nyugdíjat várja a bankfiókban, több ambíciód van.


Az informatikai résznél nem kell programoznod tudni persze, de érts felhasználói szinten a számítógépkezeléshez és a MS Office programokhoz. A banki adatbázisokat úgy is a bankban tanulod meg kezelni. A mi gimnáziumunkban (ahová jártam) a tanároknak néhány éve kötelező volt az ECDL vizsga. Ha neked még nincs, akkor tedd le, vagy ha már van, akkor bizonyosodj meg róla, hogy most is emlékszel a lényegre belőle.


A nyelvismeretnél csak az angol számít a fiókvezetői pozícióig bezárólag. Más nyelvet csak akkor követelnek meg, ha már országos szintű vezető vagy és akkor is általában az anyabank országának nyelvét (pl. az Ersténél német, a CIB-nél olasz). Bár mondjuk ha az osztrák határ 20 km-re van, akkor előny lehet a német, de nem ez a valószínűbb. Szóval gyúrj az angolra. Nem kell anyanyelvi szinten (bár nem hátrány), társalgási elég. Ha van már korrekt angol nyelvtudásod (nyelvvizsgával ne adj Isten), akkor gyúrj rá a gazdasági szaknyelvre angolul.

Vannak speciális szaknyelvvizsgák, mint például műszaki, vagy gazdasági. Abból sem árthat egy középfokú. Ha már tudsz angolul, lényegében egy-két tankönyv és maga a nyelvvizsga árába kerül az egész.


Gazdasági szaknyelv. Magyarul. Rengeteg ismeretlen kifejezés lesz, amit nem árt, ha először te is megtanulsz, mielőtt az ügyfeleknek kezdesz beszélni róla. Az interneten csillió forrásból megtanulhatsz ilyeneket. Talán előbb magyarul tanuld meg őket, mielőtt az angolba belevágsz.


További képzések, miközben már bankban dolgozol. Mivel tanár vagy, gondolom van akármilyen diplomád. Akármilyen diplomával a bankban fiókvezető-helyettesi pozícióig viheted. Efelett, tehát a fiókvezetőhöz és attól felfelé pedig már gazdasági végzettség kell. Ha vannak ilyen ambícióid (és miért ne?), akkor egy akármilyen gazdasági főiskolai diploma is tökéletes lesz hozzá. Ez 6-7 féléves lehet. Nyilván levelező szakon, ha mellette dolgozni fogsz.


Elhelyezkedés: Nem nehéz, nem is könnyű. Ha megnézed a profession.hu álláskereső oldalt, akkor többszáz banki állás van meghirdetve szerte az országban, amikre nincs ember, mivel gyakran nézem és mindig ennyi álláslehetőség szerepel ott. Ezek közül egy csak rád vár, de ehhez még egy dolog.

A kapcsolati tőke. Évszázadokkal ezelőttre visszamenőleg is a sikeres emberek is két úton-módon lettek híresek az elkövetkező évszázadokra többnyire. Azokról beszélek, akikről a mai napig beszélnek az emberek. Az egyik, hogy a munkájuk nem csak a munkájuk volt, hanem a szenvedélyük is, tehát neked is szeretned kell a munkád. Emellé kell még a megszerzett tudás is, amit remélhetőleg össze fogsz szedni. A másik fontos a kapcsolati tőke. Bizony, keress bankos ismerőst. Biztos ismersz valakit, vagy valakinek a valakijét, aki bankban dolgozik. Ismerd meg jobban és érd el, hogy valamilyen protekciót nyújtson neked egy bankba. Nem ez az egyetlen és kizárólagos módja, hogy a bankszektorban dolgozhass, de megkönnyítheti az álláskeresésedet.


Azért voltam ilyen bátor a jövődet tekintve, mert gondolom a tanári fizetésed most is a 100 ezerhez áll közel (alulról vagy felülről, mindegy) és ahogy feltetted a kérdést, ebből akarsz kitörni. Ehhez viszont tanulás kell és most belefektetett pénz és idő, ami majd a jövőben térül meg. A ranglétra alsó fokán a bankban is kb. ugyanannyit fogsz keresni mint tanárként, de a különbség, hogy a bankszektorban sokkal nagyobb és gyorsabb lehetőségek állnak rendelkezésre az előrelépéshez.

2013. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak hogy a költségekkel is tisztában légy. Te tudod melyik kell, melyik nem, ez csak a tömény lista az alapokhoz. Nem mondom hogy feltétlenül mindet el kell végezned a banki munkához; tájékozódj előttük. Meg még pár tanfolyam hosszát is láthatod.


ECDL-vizsga: 15 ezer

ECDL-tanfolyam: 60 ezer (2-3 hónapos maximum)

angol középfokú nyelvvizsga: 25-30 ezer

angol nyelvtanfolyam: 40-60 ezer (2-3 hónap)

Az angol gazdaságinak is hasonló árai vannak.

értékpapírjogi vizsga: 8 ezer

értékpapírjogi viszafelkészítő tanfolyam: 60 ezer (2-3 napos tanfolyam)

valutapénztárosi vizsga: 25-30 ezer

valutapénztárosi tanfolyam: 25-40 ezer (1-2 hét, de láttam már 1-2 hónapost is)

Banki, befektetési termékértékesítő vizsga: 30 ezer

Banki, befektetési termékértékesítő tanfolyam: 190 ezer (1 tömény hét)


Ha rászorulsz, a jegyzetköltség minden tanfolyamnál -vagy vizsgánál- kb. ötezer forint.


Találtam egy pár mást is.

Minősített befektetési tanácsadó ( [link]

Nézegesd még a bankárképző oldalát is, itt is találsz érdekes képzéseket:

[link]

2013. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!