Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni? És...

Mit lehet ilyenkor tenni? És mire való a diploma igazolás, ha semmibe veszik?

Figyelt kérdés

2007.09.30 napjától regisztrált álláskereső vagyok és rendszeres álláskeresői támogatásban részesültem (havi 28500ft), közben levelező tagozaton főiskolára jártam, és volt tanulmányszerződésem egy közeli település önkormányzatnál, amiben az állt, hogy tanulmányaim befejezése után 3 évig ott kell dolgoznom, de foglalkoztatási kötelezettséget nem vállalnak.

2009.07. első hetében kaptam igazolást (mert nyelvvizsgám még nincs), h lediplomáztam,. Közben kaptam egy kiközvetítést a munkaügyitől, 90 napos festőmunára (első szakmámnak megfelelően).

Az önkormányzatnál ahol a tanulmányszerződésem volt, ott azt mondták, h várjam meg az augusztusi testületi ülést, mert ott döntenek a foglalkoztatásommal kapcsolatban.

A munkaügyiben a diplomaigazolást nem fogadták el, (akkor nem értem h az mire jó) ezért választanom kellett, h elfogadom a festő munkát vagy nem. Kérdeztem mi lesz, ha nem fogadom el? Azt mondták, hogy törölnek 6 hónapra a nyilvántartásból, és addig nem kapok támogatást.

Gondoltam úgy is ott a tanulmányszerződés, meg nem akarom azt megkavarni. Szóval töröltek, de végül is 60napra a 6 hónap helyett.

Közben augusztus vége fele meg volt a testületi ülés ahova a tanulmányszerződésem szólt és kiderült, h nem tudnak munkát adni, mert létszámstop van, és akinek a helyére mentem volna ( aki már régen rokkant nyugdíjas) az még nem akar távozni. Csak közhasznúként tudnak foglalkoztatni, de ahhoz meg az kell, hogy regisztrálva legyek a munkaügyibe. Na bumm ez nem jött össze mivel akkor mér törölve voltam.

Na sebaj letelik a 60 nap megyek visszairatkozni a munkaügyibe. Sikeresen be is regisztráltak, és elmentem a munkanélküli támogatást megigényelni a helyi önkormányzathoz. Ott közölték h mivel kizártam magam így 1 évig nem igényelhetek támogatást, és közhasznúként sem tudnak foglalkoztatni.

Azért jó lett volna, ha erről időben tájékoztatnak.


2009. okt. 8. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó kis korrekt cég... 22-es csapdája.

Az egyetlen, amit tehetsz magadért, hogy villámgyorsan leteszed azt a nyelvvizsgát és próbálkozol úgy munkát találni. Akár festőként, akár diplomásként. Ezeket nem hiszem, hogy meg fogod győzni a saját hülyeségükről, inkorrektségükről.

2009. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A törvények tele vannak ilyenekkel, amelyek mind csökkentik a pénzt, amit kaphatsz, és növelik a terheidet.

Aki a törvényt hozza, vagy fogalma sincs az életről - vagy szándékosan ilyen, hogy kevesebbet/később kelljen kifizetniük.

2009. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!