Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Banki hitel miatt zsarolnak,...

Banki hitel miatt zsarolnak, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kicsit bajba kerültem, és az akkor még barátnőm, most már jelenleg az ex barátnőm segíteni akart nekem. Felvettünk egy hitel összeget, és utánna szétváltunk. Azóta rajtam követeli a tartozást. Holott én azt kértem, hogy az én nevemre vegyük fel a hitelt, és ne az övére. Papírom nincs arról, hogy átvállalom a hitelt, vagy ilyesmi. Erre tegnap felhívott, hogy van 1 hetem fizetni, mert különben kiküld rám egy kedves csoportot, akik viszik az összes cuccom. Létezik ilyen? Semmi fedezet nélkül elvihetik a cuccaim?

#hitel #végrehalytás
2013. máj. 4. 06:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%
Attól függ kitől kértél hitelt.Ha banktól,akkor nincs gond,ha más módon,akkor az már gond.
2013. máj. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha miattad lett felvéve a hitelt, akkor fizetned kéne. Ha közös dolgok miatt vettétek fel, akkor a felét kéne fizetned, nem gondolod? Ha csak őmiatta, akkor neki kell törlesztenie.
2013. máj. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
De szemet! Miattad, neked vette fel a hitelt es most kérni meri, hogy fizess??? Micsoda emberek vannak....
2013. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ácsi, én azt mondtam neki, hogy az én nevemre vegye fel.

Ő a sajátjára vette fel. Szétváltunk, és én a pénzből egy fityinget nem költöttem el.

2013. máj. 4. 09:58
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Bocsáss meg, de hitelt felvenni mindenki csak a saját nevére tud.....
2013. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" én a pénzből egy fityinget nem költöttem el."


Akkor ki költötte el?

2013. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem. Most neked akart segíteni, úgy vette fel a hitelt? Te mégsem láttál a pénzből semmit? Banknál vette fel? Nézd, ha az ő nevére szól a hitel, neki kell fizetnie, ennyi. Igazából nem tud mit tenni, nem követelheti rajtad még akkor sem, ha együtt költöttétek el. Erkölcsi értelemben persze akkor illene neked is kivenned a részed a törlesztésből. De ha ő vette fel, ő költötte el, akkor mit akar tőled?
2013. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most akkor felvett hitelt hogy segít neked de mégis magára költötte? Akkor nagyon egyszerű ne engedd be azt a kedves csoportot és nem fognak elvinni semmit, ha meg balhéznak kihívod a rendőrséget hogy ki akarnak rabolni. Nem túl bonyolult dolog. Ha meg adott belőle neked is add vissza neki amennyit adott és nyugodtan aludhatsz. Ha kettőtökre költötte akkor a felét.
2013. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy én nem láttam belőle semmit. Elvben albérletbe akartunk menni, aztán meggondolta magát. utána a 800e-ből 600e-et visszaadott a banknak, a többiből meg fogalmam sincs, mit vett magának. Lényeg, hogy költözésért vette fel, és hogy segítsen nekem, mert a volt főnököm 300e-ellopásával gyanúsított. Erre lett elvben felvéve a pénz. Aztán minden megváltozott. Én eldöntöttem, hogy semmit nem fogok kifizetni neki az tuti.
2013. máj. 4. 15:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem is értem.


Tehát az exed felvett 800e forintot azért, hogy albérletbe költözzetek (vagy most a lopásod visszafizetésére?!), de ebből 600e-t visszaadott a banknak és 200e-ről nem tudsz semmit.


Akkor most miért akarja, hogy te fizess?

2013. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!