Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is jó felé tart...

Szerintetek is jó felé tart mostanság a gazdaság és a világgazdaság? Vagy csak én érzem úgy?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 17:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
2013. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
HOL?! Mert itt biztos nem.
2013. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nemigen veszem észre. Sőt az ellenkezőjét inkább.
2013. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is látszanak pozitív jelek. A világgazdasági válságnak már rég vége, hogy az Unióban nem tudják leküzdeni, az már az ő bajuk... Szerencsére vannak térségek, amik villámgyorsan fejlődnek.
2013. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Gazdaság"...


Nem tök mindegy? Ha a személyes életed jófelé halad, ha a "válság" nincs rád sok hatással, akkor minden jó.

2013. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Európában recesszió van, USA úgy tűnik kezd kilábalni, de náluk is nagy a rendszer-szintű kockázat. Ázsiai régió látványosan fejlődik (még mindig). Szóval attól függ hova néz az ember.
2013. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A világgazdaság töretlenül megy előre az USA gazdasága kicsit gyorsabban, az Unió gazdasága kissé lassabban de tántorog kifelé a válságból. Mi meg örvényben rekedtünk megyünk hiába békésebbek a nemzetközi vizek.
2013. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Finoman szólva:


Szerintem az eszközvásárlásokkal a jegybankok csak nagy lufikat fújnak megint és hosszú távon ennek rossz hatása lesz. Inkább be kellene vállalniuk a hiteleik leépítését az embereknek és a kormányoknak, ami mondjuk együtt járna pár év folyamatos recesszióval (mint a '29-es válság után), de utána tiszta lappal kezdődhetne a növekedés, nem pénznyomtatással és elszaladó hitelezéssel.


A világgazdaság abból a szempontból érdektelen, hogy bizonyos értelemben nincs rám közvetlen hatással. Engem is érint persze, mert a pénzügyi szektorban dolgozom, de amíg személyesen neked és a cégnek ahol dolgozol (vagy amit vezetsz) jól megy a sora, addig nem mindegy merre halad a "világgazdaság"?


Jöttek 2008-ban és 2011-ben is a világvégével, de én és az embereim egyszer sem éreztük meg. A profit csökkent, de a fizetés változatlan maradt.

Meg ne feledd, hogy valahol valakinek mindig jól megy, ha másoknak nem is. Ha a gyárban, nem akkor az irodában, ha Európában nem, akkor Dél-Amerikában. Ha a bankárnak nem, akkor a csatornatisztítónak.

2013. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

'A világgazdaság abból a szempontból érdektelen, hogy bizonyos értelemben nincs rám közvetlen hatással. Engem is érint persze, mert a pénzügyi szektorban dolgozom, de amíg személyesen neked és a cégnek ahol dolgozol (vagy amit vezetsz) jól megy a sora, addig nem mindegy merre halad a "világgazdaság"? "


Ó hát persze. Mert az ugye téged nem érint, hogy az oroszok mennyiért adják a gázt, az arabok az olajat (amiből ugye műanyagot gyártanak ám, nem csak benzint), az is mindegy ugye, hogy kínában 1 cent egy microchip vagy 2$ igaz?

2013. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen méretekben valóban nem érint, amiket te is írsz. Ha 10000 forint lenne egy liter benzin, akkor már leállnék az autózással, de ha 1000, akkor a legfontosabb utakra még tankolnék.


Azért nem érint, mert gazdag vagyok, nagy vagyonnal és emellett jelenleg is sokat keresek. Tudom hogy ezzel nem mindenki van így, de én csak magamról beszéltem.

2013. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!