Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nehéz a pénztárosi munka?

Nehéz a pénztárosi munka?

Figyelt kérdés

Nyári munkaként valószínűleg a tescoban fogok dolgozni és eléggé félek,hogy esetleg túl bonyolult pl.nem ismerem fel a péksütit, vagy rossz utalványt fogadok el...tud valaki erről valamit mondani? Volt már valakinek hasonló munkája? Egy diáknak mennyi a fizetése óránként?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 23. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Betanítanak mindenre. Egyébként a régóta ott dolgozók is szoktak tévedni. Ha nem nagyobb tételről van szó, akkor abból nem lehet gond. Igyekezz mindig kipihent lenni, mert a figyelmed nagyon kell koncentrálni. Ebbe a munkába még szerintem senki sem halt bele! :) A fizetést azt nem nekünk kell tudni! :)
2013. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Diákokat csak 18 év felett alkalmaznak pénztáraknál, és ha iskolába eladónak tanul, akkor mehet diákként oda pénzért dolgozni, de ha év közben is ott van gyakorlaton akkor szoktak adni ajánlatot nekik nyári munkára.

Tehát tescoba meg nagyobb helyekre csak úgy nem mehetsz pénztárosnak, de árufeltöltőnek minden további nélkül.

Barátnőm dolgozott már ott gyakorlaton tették be pénztárhoz és ott betanította őt egy ott dolgozó, mindent elmondtak neki, utalványokat, mutatták hogy és mit mikor hogyan kell csinálni. Ha a péksütire nem ismersz rá akkor kérdezd meg a vásárlót mert ő csak tudja milyet vett, ha ő kötegszik akkor az ottani személyzeti telefonon felhívod a felettesed hogy gond van és segítsen.

Ha kisebb tescoba mész ott befoghatnak pénztárra végzettség nélkül is ha árúfeltöltővagy oda nem kell betanulnod papíron csak elég ha ott megmutatja valaki.

De nem egyszerű, nem mehetsz ki wc-re csak akkor ha elküldenek szünetre, nem mehetsz el onnan még 3 másodpercre sem, bent kell ülnöd, vagy állnod húzogatni az árút és ennyi. És 12 órába is befoghatnak akár éjszaka is mert 18 felettieket alkalmaznak így.

2013. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából legszívesebben én is árufeltöltőnek mennék,de mifelénk azt nem igazán keresnek. Talán be kéne mennem a tescoba és ott érdeklődni az árufeltöltői munkáról? Amúgy elvileg mi mondjuk meg,hogy mikor akarunk menni...:D csak attól félek,hogy hiányom lesz...amúgy köszi az eddigi válaszokat,jöhetnek még...:D
2013. ápr. 23. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

18:02 - gyakorlatilag bárki mehet a tescoba diákpénztárosnak.


én is azt hittem, hogy oda biztos nem raknak be diákokat, ilyen felelősségteljes munkakörbe, ááá... pedig de, le is húztam ott két évet.

én az akkori tapasztalatomat tudom elmondani. :)

munkába állás előtt tartanak egy párórás gyorstalpalót, elmondják mi hogy zajlik, átveszik a fizetőeszközöket is, megmutatják mire kell ezeken figyelni, nehogy hamisak legyenek, stb. meg nálunk a folyosón volt üzenőfal, ki volt rakva az új utalványok, esetleges hamisítványok, stb képe

első műszakot úgyse egyedül töltöd, ott fog állni valaki veled és segít.

a péksütikre azt a tippet tudom mondani, amit oktatáson is elmondtak, menj el a péksütis sorra néha és nézz körül, van-e valami újdonság... mondjuk én ezt mindig csak terveztem, és sose lett belőle semmi. :D de amúgy ha nem tudod, mit tettek eléd, akkor rámosolyogsz a vevőre, és megkérdezed, hogy ez mi, ő (általában) csak tudja mit vett el.

amit elővigyázatosságból tanácsolnék, hogy minden műszak elején és végén nyomtass egy fölözést. nem tudom ezen a néven fut-e még, lényeg hogy a pénztárgép adja ki, és mindig jegyezd fel valahova a nyitó és zárókassza tartalmadat. biztos ami biztos, mert ezekből ki tudod számolni, hogy tényleg van/volt-e hiányod, ha esetleg bekövetkezne a dolog.

nekem kétszer volt, az elsőnél tudtam h aznap nem voltam toppon, a másodikat pedig rámverték... mondjuk hiába volt meg a számolásom, sokat nem értem vele, de legalább tudtam, hogy igenis nekem volt igazam, és megkönnyítette e a búcsút a helytől.

mindettől függetlenül nem mondanám, hogy állandóan hiányokat varrtak volna a diákok nyakába (nem írtam, de gondolom lejött, hogy azt bizony levonják, legalábbis a mi időnkben, de párszáz forint plusz-mínusz belefért) és én nem bántam meg, hogy ott dolgoztam.

először én is féltem, persze, ezektől mint te, meg maguktól az emberektől, de a teszkópénztárosi karrierem felért egy kis személyiségfejlesztő tréninggel. eleinte előfordult, hogy zavarba hoztak, megbántottak a vásárlók, de a végére megtanultam, hogy lehet mosolyogva és udvariasan elküldeni a f*szba a hülyéket. és persze azt is megtanultam, hogy nem lehet első látásra ítélni, néha az a legemberibb, normálisabb, megértőbb, akiről nem is gondolnád....

a fizetésről meg érdemileg nem tudok nyilatkozni, öt éve 400-450 között volt az órabér azt hiszem.


óó, és még egy előnye a munkának: csudi akciókat tudsz kifogni :D

2013. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 -=Koldus=- válasza:
Ismerkedésre is jó. Barátnőm is pénztáros és már többször mesélte, hogy el akarták kérni a számát xD
2013. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Néhány kódot megtanulsz ezen kívül semmi extra úgyhogy csak ajánlani tudom.
2013. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!