Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az pontosan az egészségpénz...

Mi az pontosan az egészségpénztár?

Figyelt kérdés
Elég kuka vagyok ebben mert ilyenről még nem hallottam (pályakezdő vagyok), érdeklődtem egy munkahelyen és kérnek ezt is. De ez pontosan mi is? Azt mondták az előző munkahelyemen ki tudom kérni.
2013. ápr. 18. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egészségpénztár olyan, mint egy bankszámla. Cafeteria keretein belül szoktak erre utalgatni összegeket, amit aztán bármilyen egészségügyi dologra igénybe lehet venni, pl. fogszabályozó, gyógyszerek..

Google biztos megmondja a hivatalos frankót.

2013. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tagja vagy ilyennek? Ha nem, akkor be kell lépned valamelyikbe! A munkáltató cafeteria elemként választhatja az egészségpénztári támogatásodat. Ezt fel tudod használni gyógyszerekre, orvosi kezelésekre stb. Nézz utána és derítsd ki kötöttél-e már ilyet! :)
2013. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra is, amit az előzők mondtak, de van egy másik is és itt a lényeg! Most nem a munkahelyi "kikérésről" beszélek, amikor a munkáltató utal rá, hanem a másik szerintem hasznosabb felhasználásáról.


Ha magadnak utalsz pénzt az egészségpénztári számládra, akkor lényegében 20%-os kedvezménnyel vásárolhatsz bármilyen (na jó, a legtöbb) egészségügyi terméket.

Szemüveg? 20%-kal olcsóbb! Lézeres szemműtét? -20%! Vitaminok? -20%! Gyógyszerek? -20%! Talpbetét? -20%!


A 20%-os kedvezményt úgy kapod meg, hogy következő évben visszautalja neked az állam (max. 100 000 forintot.)


Tehát ha idén elköltenél 500 ezer forintot mondjuk szemüvegre, gyógyszerekre, vitaminokra, akkor ha egészségpénztárból fizeted, jövőre visszautalnak neked csak úgy 100 000 forintot.


Ha 100 000 költesz ilyenekre, akkor 20 ezret.


Fontos! Ha neked van egészségpénztárad, akkor a gyerekeid és a szüleid is használhatják. De például a testvéreid, vagy a férjed/feleséged nem.


Tehát ha anyukádnak/apukádnak és a fiadnak/lányodnak kell valami, akkor azt is ezen keresztül veszed meg. Ha van 2 gyereked és 2 élő szülőd akkor 5 ember biztos elkölt 500 ezret 1 év alatt a fent felsoroltakra. (Az öregek gyógyszerre lehet önmagában ennyit elköltenek.)


Még: A jövőre az idéni költés után járó támogatást az egészségpénztári számládra utalják, tehát nem kp-ban kapod meg vagy a bankszámládra, de azt hiszem ez nem számít, jövőre is kell venni gyógyszereket, vitaminokat, egészségügyi cikkeket és ezek vásárlásához kapsz ingyen max. 100 000 forintot.

2013. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, közben utána néztem ennek, de nem emlékszem hogy bármikor is léptem volna be ilyenbe! Érdekes, nem tudtam hogy van ilyen, de jónak hangzik :)K

Köszönöm az információkat!

2013. ápr. 18. 23:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!