Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzért lehetne felvásá...

Mennyi pénzért lehetne felvásárolni a Samsung részvényeinek 51 százalékát?

Figyelt kérdés
nem vicc kérdés :) (tényleg nem szóval vicces kedvűek kerüljenek)

2013. ápr. 6. 19:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Samsung alatt nem az Eletroniscot értem hanem mindent(magyarán magát a Samsung Groupt vele együtt minden leányvállalatát)
2013. ápr. 6. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

A Samsung group egy elképesztően nagy vállalat. És mikor azt mondom, hogy elképesztően nagy akkor el sem tudod képzelni mennyire. Csak összehasonlításképp Magyarország össz. GDP-je 140 milliárd forint / év. A Samsung group éves bevétele 250 milliárd DOLLÁR, csak a profitjuk 20 milliárd DOLLÁR körül van - vagyis többszöröse, mint a teljes magyar GDP.


Tippre azt mondanám, hogy olyan 10,000 MILLIÁRD DOLLÁR körüli a cég értéke.

2013. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
......huuuuh....csak ennyit tudok mondani......
2013. ápr. 6. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarország GDP-je 140 milliárd dollár, nem forint...

Samsung bevétele viszont valóban 250 milliárd dollár és kb 20 milliárd dollár profit, viszont ez alapján azért messze van a 10.000 milliárd dolláros értéktől. Olyan 400-600 milliárd dollár lehet a cég teljes értéke.

2013. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaz, a magyar GDP-t csúnyán elírtam.


De az értéke a samsung groupnak sokkal több, mint 4-600 millió dollár. Csak a tulajdonrészeik más vállalatokban többet érnek ennél:

[link]


Konkrétan 400 millió dollárt szerintem csak a dél.koreai komplexumuk megér önmagában:

[link]

2013. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!