Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt a helyzetet...

Hogyan tudnám ezt a helyzetet megoldani a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Asszisztensként dolgozom egy vezető mellett. A gondom az, hogy mivel a tárgyalások nagy része zárt ajtók mögött folyik, gyakorlatilag halványlila gőzöm sincs, hogy éppen milyen projektek folynak.

A levelezésből nem tudom összerakni, mert nincs meg hozzá a szakmai tudásom.


A főnökömnek már jeleztem, hogy ez nehézség számomra és gátol a jó munkavégzésben. Nagyon nem tudott rá mit mondani, mert a segítő szándék meglenne, de ideje nulla. Néha örül, ha a mosdóba kijut.


Korábban a vezetői megbeszéléseken néha részt vehettem, akkor tudtam követni, hogy heti szinten mi történik. Aztán egy átszervezés miatt sok személycsere is volt, a vezetői megbeszélések elmaradtak, vagy annyira titkosak voltak, hogy nem engedtek be rájuk.


Egy-két alkalommal már jeleztem a problémát a főnökömnek, de komolyabb változás nem történt.


Alapvetően rendes főnök, nincs is vele gondom. A jelen helyzetben is leginkább az időhiány, ami miatt nem tud segíteni.


Egyébként már neki is okozott problémát az, hogy nem látom át teljesen a munkáját. Egy hétre kiküldetésre utazott, mondta, hogy naponta foglaljam össze a beérkezett leveleket, amit kell, delegáljak, de ami bizalmas, azt ne küldjem el senkinek.

Mondtam, hogy persze, de kicsit félek, hogy nem biztos, hogy azonosítani tudom a bizalmas leveleket, nehogy olyat küldjek át valakinek.

Akkor megvakarta a fejét, hogy "igen, ezt néhányszor átnézhettük volna együtt, sajnálom, hogy csak most jutott eszembe".


Tehát kettős a helyzet, ő is érzékeli a problémát, de néha mégis nehezen szakad el attól, hogy ami az ő fejében ott van információként, az nincs az enyémben (mert én nem ültem ott a tárgyalásokon).


Bármilyen ötlet, tanács, hogy milyen megoldást tudnék felajánlani neki, amivel az idejét sem rablom?


2013. ápr. 5. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem szívnám ennyire mellre. Csináld meg azt, amit meg tudsz csinálni, annyira, amennyire tudod. Ha valami nem megy, akkor egyszerűen megmondod, hogy nem volt meg a kellő információd hozzá. Addig örülj, amíg nem akarnak mindenbe bevonni, mert akkor jóval több munkád lesz.
2013. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem zavarna, ha több munkám lenne, mert jelenleg se töltöm ki a 8 órát. Ha dolgozom, gyorsabban telik az idő, mintha rendelkezésre állva nézem a falat. Sőt, a 8 óra is inkább tíz, mert amíg a főnök bent van, addig én is, ezért majdnem napi szintű a túlóra.


Illetve több munkával később több fizetésre számíthatok.

2013. ápr. 6. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!