Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudom megnézni az ügyfélk...

Hogy tudom megnézni az ügyfélkapun, mennyi évet kell dolgoznom a nyugdijig?

Figyelt kérdés
Beregisztráltam .kértem az okmányirodában kódot stb de sehol nem találom,hogy tudnám lekérdezni.Valki segítsen,mert a kód csak 4 napig érvényes.
2013. ápr. 5. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Itt felül van pirossal, hogy "Belépés". Ott tudsz a megadott kóddal belépni a saját ügyfélkapudra.


[link]


Ott viszont nem tudod megnézni, hogy még mennyi évet kell dolgoznod a nyugdíjig, mivel ilyen adatot ott nem találsz.

Azt a "Társadalombiztosítási nyugellátáról" szóló törvényben találod meg.

Függ a születési idődtől, valamint attól, hogy lesz-e annyi szolgálati időd, amennyi minimálisan kell a nyugdíjra jogosultsághoz.

2013. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem,de a munkahelyemen azt mondták az irodába, itt kérjem le,mert itt tudom pontosan megnézni.
2013. ápr. 5. 13:34
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Amikor regisztráltál az lügyfélkapura küldtek egy emailt és egy kódot. Ez meg kell változtatnod. Az emailben talált linkre kattintasz és akkor belép a megfelelő helyre. A megváltoztatott jelszó legalább 8 karakter kell, hogy legyen és kell bele kisbetű nagybetű és 2 számjegy. Ezzel élesíted az ügyfélkapudat és ez két évig él. Ha ez megtörtént belépsz a www.magyarorszag.hu-ra. Az oldal jobb oldalán látsz egy olyan belépési lehetőséget, hogy "Foglalkoztatási jogviszony" lekérdezése. Belépsz a jelszavaddal és a TAJ számoddal és ott látod, ha jól tudom 1998-ig visszamenőleg, hogy hol voltál bejelentve. Egyébként, ha biztos akarsz lenni benne, akkor az onyf honlapjáról is le tudsz tölteni egy nyomtatvány, amit ha beküldesz, akkor a nyugdijbiztosító kiküldi neked, hogy ők milyen jogviszonyaidről tudnak. Azt hiszem Szolgálati idő megállapítási kérelem, igy hivják.
2013. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!