Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foglalkoztatás egészségügyi...

Foglalkoztatás egészségügyi kis könyv mennyibe kerül, hol tudom megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulok hozzátok! Nemrég elköltöztünk otthonról és most kaptam egy állásajánlatot egy kis sörözőbe. Egészségügyi alkalmassági kiskönyvet kéne csináltatnom. A régi már lejárt, meg nem is találom :D A probléma a következő. A munkáltatónak nincs üzemorvosa, a háziorvosom meg elég messze van(nem akarom lecserélni a helyire, mert valószínűleg fél éven belül visszaköltözünk, így az itteni lakcím bejelentéssel sem szenvedtem, otthonra megy minden levelem). A régit az előző munkáltatóm üzemorvosa töltötte ki, így nekem nem került semmibe, tehát azt sem tudom mennyibe kerülhet. Ami érdekelne: A helyi körzeti orvos kitöltheti-e úgy, hogy nem nála vagyok regisztrálva, illetve hogy milyen költségekre számíthatok? Válaszaitokat előre is köszönöm!


2013. márc. 29. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Foglalkozás egészségügyi ellátást több orvos is végezhet. Ilyen esetben nem kell, hogy a betege légy, ugyanis ez egy fizetős dolog. Felkeresel egy ilyen orvost, és megcsináltatod vele.

2. Az orvos kifizetése nem a Te dolgod, ugyanis minden munkáltatónak fenn kell tartania egy olyan "üzemorvos" félét, ha nincs, akkor a dolgozó keres egyet, de a munkáltató költsége. Vagyis kérsz a leendő munkáltató nevére, címére egy számlát az alkalmassági vizsgálatról a dokitól. Azt benyújtod a munkáltatónak, és Ő köteles azt kifizetni.

Én régebben orvost a helyileg illetékes egészségpénztárnál szoktam megkérdezni, hogy ki jogosult foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálat elvégzésére a közelben.

Nem tudom, hogy még mindig tudnak-e erről felvilágosítást adni.

2013. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát kifizetnem valószínűleg nekem kell, mert ez nem az a hely... Igazából csak amolyan amíg nincs más munkaként vállaltam el, ha lett volna más alternatíva eszembe nem jutott volna odamenni...
2013. márc. 30. 06:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!