Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A helyzetem kissé bonyolult,...

A helyzetem kissé bonyolult, esetleg van/volt más is így? (egyetemmel, állással kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni a dolgot... Szóval a lényeg az hogy érettségi után egyetemre mentem közvetlenül, tehát nem halasztottam, ott megcsináltam 2,5 évet (voltam közben egy félévet külföldön is, egyetemi ösztöndíjjal) emiatt csúsztam, idén ősszel kezdtem el hivatalosan a 7. félévemet, de amúgy az 5.-et újra... a lényeg hogy ha úgy vesszük 2 és fél évem van az egyetemen de időben 3,5 ha így érthető... :) Na mindegy, ez már tudom az én hülyeségem, de közben rájöttem hogy ezzel a szakkal baromira nem fogok tudni elhelyezkedni, így eléggé elhanyagoltam a dolgot, és most március elején kaptam meg a levelet, hogy megszűnik a jogviszonyom, mert van egy tantárgyam amit 3x vettem fel, 3x nem sikerült (ez a szabály az egyetemen) és így megszüntetik a jogviszonyomat... Na már most, én emellett tavaly ősszel elkezdtem egy 2 éves felsőfokú képzést (okj ha így jobban tetszik), az első évet "nappalin" járom, mert nem voltam még 22 éves mikor beiratkoztam, a másodikat viszont már "levelezőn" vagy estin fogom, az első hivatalosan ingyenesnek lett meghirdetve (szeptemberben persze kiderült hogy azért havonta fizetni kell 5ezer ft-ot, de ez még mindig nem egy nagy összeg), jövőre pedig lesz egy féléves díjuk, még nem lehet tudni hogy pontosan mennyi. És akkor következzen a lényeg, jelentkeztem most állásra, úgy néz ki hogy felvesznek, pénteken lesz a szerződés írás, és kissé zavarban vagyok, mert nem tudom mi lenne a jobb ha felajánlják, bejelentett munkaviszonyom legyen vagy se? melyik az előnyösebb nekem? Ugyanis még kapom az egyetemtől a diákigazolványt, nappalis, államilag támogatott hallgatói jogviszonyom van még hivatalosan (ugyanis még tart a fellebbezési idő, nincs még meg a hivatalos végzés arról hogy megszűnök egyetemi hallgató lenni) a másik sulitól viszont továbbra is lesz diákigazolványom ha az egyetemtől visszaveszik (egyáltalán visszaveszi az egyetem a diákigazolványt ha valakinek megszűnik a jogviszonya??) Júniusban amúgy is bekövetkezett volna ha lediplomázok, most csak annyival másabb a helyzet hogy így már márciustól/áprilistól nem leszek hallgató. A második félévre be tudtam még iratkozni februárban, kaptam hallgatói jogviszonyt igazoló papírt is, van érvényesítő matrica a diákomon, nézik ezt valahol és vissza fogják ezeket venni? Vagy a matrica érvényes lesz addig amíg nem kell majd rá a következő (ez ált. október közepe szokott lenni)?? 4 órás egyébként a munka, emellett tudom csinálni a 2éves sulit, sőt lehet még egy másik részidős állást is bevállalok, de azt most nem szeretném még idekavarni... Szerintetek hogy jobb? Bejelentett munka vagy nem? És egy tök más kérdés, egy 4 órás melóért reális a nettó 40000Ft? Köszi!

2013. márc. 20. 15:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!