Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli járadék? Munkanél...

Munkanélküli járadék? Munkanélküli segély? Hogy is van ez pontosan?

Figyelt kérdés

2010 óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Felszeretnék mondani, így kicsit kutakodtam a munkanélküli járadék témájában de nem igazán értem az egészet...

Ezen az oldalon:

[link]

Találtam egy kalkulátort, amit ha kitöltök akkor azt dobja ki hogy ha én mondok fel akkor 2 hónapig semmilyen támogatást nem kapok... Ez igaz? Jobban járok ilyen szempontból ha papíron kirúgnak?


2013. márc. 19. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudom, kitöltöttem és nekem nem mond ilyesmit.


Amúgy nincs jelentősége, hogy megszűnik a munkahely, felmondasz vagy kirúgnak. Ha van min. 365 nap munkaviszonyod az elmúlt 3 évben akkor jár a járadék. Ha 2010 óta dolgozol akkor valószínűleg 90 napig.

2013. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megvan a kötelező napszámom, azzal nincs gond, de nekem ha úgy írom hogy május 31-el van vége a munkaviszonyomnak akkor az első összeg dátumára 3013.08.-at jelez... ezért keveredtem meg...

Ezek szerint ha május 31-el vége a munkaviszonyomnak akkor júniusban már kapom is 66ezer forintos járadékot amire jogosult vagyok? Vagy először csak kisebb összeget?

2013. márc. 19. 23:10
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
ha felmondasz semmit sdem kapsz, csak ha kirúgnak.
2013. márc. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Beszéld meg a munkahelyeden h közös megegyezéssel szüntessétek meg a munkaviszonyodat.Akkor attól a naptól kapod a járulékot ahogy beregisztráltál a munkaügyi központba.Vagyis ahogy megszűnik a munkaviszonyod, másnap rögtön bemégy. Később kapsz egy papírt amin rajta lesz h mennyi járadékot kapsz naponta (minden nap, hétvégén, ünnepnapokon is) De ne zavarjon meg h ez bruttó összeg, ebből még levonják a tb-t és a nyugdíj járulékot!
2013. márc. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kalkulátor nincs frissítve a jelenleg érvényes jogszabályokhoz.

A torvényt megtalálod a neten: [link]

1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról


Több mint egy éve már nem számít, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha egyébként jogosult vagy az ellátásra, a nyilvántartásba vételtől jár a járadék. (régebben 90 napig nem kaphattál, ha te mondtál fel, de ezt már kivették a törvényből)


Minden 10 munkaviszonyos nap után jár 1 járadékos nap, de maximum 90 napig kaphatod a járadékot.


Az összege az utolsó 4 naptári negyedévben elért bruttó béred alapján számolt napi átlagkereseted 60%-a, de maximum a minimálbér (napi összege)


A bruttó járadékból 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak (ha van gyereked, a családi adókedvezményt igénybe veheted)

2013. márc. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. márc. 20. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!