Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kiváltani az...

Gizih kérdése:

Hogyan tudnám kiváltani az ékszeremet a zálogból ha nincs meg a zálog cédula?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Zálogcédula nélkül nem fog sikerülni.
2013. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de fog, én is elhagytam, le kell tiltani a zálogházba és ha nem megy érte senki akkor megkapod
2013. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Illetve besétálsz és megvásárlod miután lejárt a határidő...
2013. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Le lehet tiltani:

Be kell menni a zaciba és mondani hogy elhagytad a jegyed.Tudnod kell mikor és mit adtál be azaz milyen tételek szerepelnek a zálogjegyen.Hány gramm volt vagy mennyit kaptál érte.Ha betudják azonosítani hogy valószínűleg tiéd a tétel, akkor letiltják a jegyet és megvárják még teljesen lejár a tétel, hogy jelentkezik érte esetleg más is.Nagyjából ennyi.Ez a procedúra zálogházanként változik.A letiltáshoz kell személyi és lakcímkártya.

2013. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Syrakusa válasza:

Hát nem iylen egyszerű és az esetek többségében nem lehet így kiváltani..........

Lehet vannak helyek ahol/segítőkészebbek/de sztem buktad!

Én így buktam el az arany nyakláncom és karkötőm.A zálog cédulát elhagytam,de az "blokk",igazolás megvolt.Tudták melyik tételről van szó,meg is mutatták de azt mondták,hogy a jegy Nélkül nem adhatják ki,annyit tudnak tenni ,h 1 hónapot hosszabítanak,hogy keressem elő a jegyet......Persze nem találtam meg...........

2013. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem pont így van, ha nem akarnak segíteni különböző mondvacsinált indokok miatt akkor menj el a fogyasztóvédelemhez, de előtte írd be a vásárlók könyvébe is hogy nem akarnak neked segíteni.Egyébként biztos van valamilyen szabályzatuk amiben fel van tüntetve hogy elvesztett jegy esetében mi a teendő.Olyan nincs hogy te tudsz mindent és Ők meg benyelik.Arra kell felkészülni hogyha Te elhagytad a jegyet és valaki megtalálta akkor kiválthatta és akkor nincs mit tenni.Egyébként a letiltásról szóló hozzászólást én írtam.
2013. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vissza kell hogy adják, az 5-ös ezt jól elbaltázta, hogy bent hagyta, miért nem álltál a sarkadra??
2013. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,meglett a cédula,hétfőn megyek meghosszabbítani.
2013. márc. 22. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!