Valaki tartozik nekem hogyan tudom visszaszerezni a pénzem?
Lassan.
És akkor se biztos, hogy érsz vele valamit.
A szerzödés kötéskor kellett volna elmenni azzal akinek adtad a pénzt a közjegyzöhöz ezt hitelsítettni. Akkor ha átlépi a vissza adás dátumát akkor rögtön vihetted volna a szerzödésedet behajtó céghez és az már intézkedett volna.
ìgy egy pereskedés kezdödhet. Elsö lépés, hogy felkeresel egy ügyvédet. Ez sok ezer Ft-t ír egy felszólító levelet. ha erre nem reagál akkor esetleg még egyet. ha erre sem akkor jön a pereskedés. Ez sok sok pénzbe kerül, majd ha te megnyered akkor még bekaszírozz a a perköltséget is az adóstól az ügyvéd. ha akkor nem fizet ünként még mindig, akkor már a bírói végzés megy a behajtócéghez aki foglal amit csak tud.
Ez a pereskedés sok millióra is rughat, és ezt neked kell elöször megfinanszírozni, majd ha megnyerted a pert még az ügyvéd ráterheli ezt az adósra, de addig neked kell mindent fizetned mint felperes.(ha elveszíted akkor meg buktad ezt a pénzt is)
Èn a helyedben leülnék az adóssal beszélgetni és elmondanám ezeket neki, hogy is megy a jogi része, és hogy ott a szerzödésetek így te biztosan megnyered a pert, de neki ez kb 1 milló költségbe is lesz, és akkor már megy is a behajtó foglalni. Ebben az is szép, ha semmi ingóság semmi ingatlana nincsen , és nincs fizetése sem akkor majd akkor kaszíroznak a bahajtók amikor lesz fizuja, és abbol tiltják. egyszer lesz nyugdíja akkor meg abból, de kamatos kamattal.
ezt biztosan tudom, mert engem a volt férjem nem fizetett ki, csak vele az ügyvédem beszélgetett el, majd meggondolta magát, még a pereskedés elött. nekünk is volt papírunk a tartozásról.
Minek ehhez ügyvéd meg milliós költség?
Ha van szerződés, akkor fizetési meghagyást kell kérni. Ennek 40e Ft esetén fix összege lesz, ez 6.000 Ft.
Ha a fizetési meghagyás jogerőssé válik, azaz nem mond ellen az adós 15 napon belül, akkor a jogerős fizetési meghagyást végrehajtási záradékkal kell ellátni, ez újabb 6.000 Ft. Ha ez megvan, akkor a záradékolt fizetési meghagyást a végrehajtási lappal megküldi az adós lakcíme szerinti illetékes önálló bírósági végrehajtónak (és soha nem "behajtó cégnek"), aki a végrehajtási törvény alapján elindítja a végrehajtást. Ez első körben fizetésletiltás, ha van munkahelye, gépjármű- és ingatlan megterhelése végrehajtási joggal stb. Az ingófoglalás - szintén a végrehajtási törvényben rögzítettek szerint - egy elég sokadik lépés. A végrehajtó költségeit a hitelező (végrehajtást kérő) előlegezi meg. Ennek nagysága kb. 20.000 Ft.
Ha peresedik az ügy, akkor plusz 6.000 Ft illetéke van, és kb. 2 hónappal hosszabb az eljárás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!