Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bolti eladói vagy boltvezetői?

Bolti eladói vagy boltvezetői?

Figyelt kérdés

Mivel a meglévő végzettségeimmel nem találok munkát, úgy döntöttem, elmegyek egy boltba eladónak. Sok hirdetést láttam mostanában. Előtte meg akarom szerezni az ehhez szükséges végzettséget, mert papír nélkül nem vettek fel eladónak sehová eddig. Mehetek élelmiszer-és vegyiáru eladói tanfolyamra, vagy olyanra, ami boltvezetőivel egybekötött.


Szerintetek melyikre jelentkezzek? Ha csak sima eladói munkát szeretnék kapni, nem leszek túlképzett a boltvezetőivel? Már sokszor megkaptam ezt, most nem szeretném.



2013. márc. 4. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkaadóként úgy gondolom, hogy általában a túlképzettség nem szerencsés, mert tarthat tőle a munkaadó, hogy a munkavállaló időnek előtte dobbant egy jobban fizető állásért.


Ez esetben mégis úgy érzem, hogy kicsit más a helyzet, a nagy piaci verseny miatt a bolti eladói állásra is rengetegen jelentkeznek boltvezetőivel, így a felborult egyensúly miatt (sok jelentkező kevés állásra) talán mégis szerencsésebb, ha az ember kicsit képzettebb (mert azért a többi versenyző közül is ki kell tűnnöd valamivel).


Emellett azt javaslom, hogyha jelentkezel akkor írj motivációs levelet, melyben kifejted, hogy a boltvezetőit is csak azért tetted le, hogy jobban átlásd a munkafolyamatokat és hogy jobban el tudj végezni egy eladói állást, illetve hogy az üzletet rád lehessen eladóként is bízni ha esetleg az üzletvezető hiányzik. Említsd meg, hogy hosszú távra tervezel és stabilitást keresel, illetve elégedett lennél az eladói pozícióval is.


Annyit még hozzátennék, hogy az önéletrajzod végzettséggel csak töredékét jelenti a sikernek, a jó kommunikáció, magabiztosság és a személyes varázs sokkal többet számít.

2013. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
végülis hogy döntöttél?Én is ezen vacillálok......
2013. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyiket sem csinálom meg.
2013. júl. 5. 22:37
 4/6 anonim válasza:
Bocsi hogy kérdezősködöm...De miért döntöttél így??Vagy valami jobbat találtál?Köszi segítséged.
2013. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Végeztem egy kis közvélemény-kutatást, hogy ki hogyan boldogul ezzel a végzettséggel. Bolti eladókat tudtam főként megkérdezni. Egyik helyről a másikra vetődnek, nem tudnak tartósan megmaradni egy helyen, mert küldik el őket, amint lejár az utánuk kapott támogatás. Kisgyerekkel már senki se tudott visszamenni a kereskedelembe dolgozni.

Közben lehetőséget kaptam, hogy angolt tanulhassak és középfokú nyelvvizsgát tegyek. (Alapfokú már van.)Élek vele, úgyhogy most ezt csinálom.

2013. júl. 7. 21:21
 6/6 anonim válasza:
Értem,köszi!!!
2013. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!