Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan éri meg legjobban...

Hogyan éri meg legjobban beváltani eurót?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgoztam, készpénzben kaptam meg a fizetésem, már nem volt időm bankba menni mielőtt hazajöttem. Ha itthon váltanám be az euróimat, milyen úton módon érné meg a legjobban? Hol tudom mondjuk középárfolyamon váltani?

2013. márc. 3. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Középárfolyamon nem váltanak, csak valuta vételi árfolyamon.

Javaslom, hogy ne bankban válts, hanem (biztonságos) valutaváltónál. A bankok rosszabb árfolyamon váltanak.


Az alábbi oldalon településre (Budapest esetén kerületre) szűrve találsz árfolyamokat. Nem mindegyiknél találod meg a legfrissebb árfolyamadatokat, de nagyon jó támpont, hogy hol próbálkozz:


[link]



Ha pedig nagyobb összegről van szó, akkor egy javaslat:

bankban nyiss euró és forint számlát is. Az eurót fizesd be az euró számládra, és utána adj be egy megbízást a euró számládról az összeget konvertálják át forintra. Azt deviza vételi árfolyamon fogják átváltani, ami a valuta árfolyamnál sokkal jobb szokott lenni. Ha az euró számlára nincs a továbbiakban szükség, akkor a váltás után azt szüntesd meg, hogy a havi díjakat feleslegesen ne vonják.

2013. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!