Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy hogy mindenkin...

Miért érzem úgy hogy mindenkinek a pénzgyűjtés a vágya?

Figyelt kérdés
Tanulnak, üzletelni próbálnak, harácsolnak ott ahol tudnak, mi több, direkt olyan dolgokat tanulnak ki amikkel valószínűleg a legtöbbet lehet akasztani... csak én undorodom ettől az egésztől és szarok az egészre? valahogy nem motivál ez a gyűjtögetés...nem természetellenes kicsit a végtelenségig halmozni a pénzt?
2013. febr. 26. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
anyagias világban mégis mi legyen?
2013. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem pl egy normális gondolkodású nő a vágyam. a pénz annyira nem érdekel..addig amíg tudok enni inni...meg hol aludni..addig rohadtul nem érdekel hogy mennyi van.
2013. febr. 26. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egyénileg változó.


Te vagy a ritkább eset.


Van a "köztes", akiknek van egy-két konkrét céljuk, amiért hajtanak, aztán ha az megvan rájönnek,hogy nem feltétlenül minden a pénz..És pl. a több szabadidőt, vagy családot, emberi kapcsolatokat nem áldoznak fel extra profitért.


És igen van ez a minél több, annál jobb eset,és hozzá a státusz szimbólumok gyűjtése. Extrém esetben akár magányosan, de anyagi függetlenségben élve.

2013. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a nickneved, amit választottál, merőben ellentétes azzal, amit írsz. Vajon miért választottad? Tudod ki volt Rockefeller?


Válaszolva a kérdésedre, ilyen világot élünk. A pénz az isten sok embernek. Akinek nincs, annak azért, akinek meg van, annak azért. Kevesen vannak, akiknek van egy elfogadható jövedelmük, amiből megélnek, és ezzel elégedettek. De a mai világban, amikor minden olyan kiszámíthatatlan, és emberek egyik napról a másikra utcára vagy padlóra kerülhetnek, nincs valami igazsága azoknak, akik biztonsági tartalékot gyűjtenek?

Ami azt illeti, engem nem a mohóság vezet, amikor megpróbálom a megspórolt pénzemet befektetni, és még többet kihozni belőle, hanem a vészhelyzetekre való felkészülés.

2013. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a névválasztásom irónia csupán
2013. febr. 26. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel az életben megjelenő problémák 95%-a a pénzhiányra vezethető vissza, szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy mindenki törekszik arra, hogy sok pénze legyen.
2013. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És most ezzel mégis mi a problémád?


Neked nő kell, nekem meg pénz. Ennyi. Nem vagyunk egyformák.



Máris meg van cáfolva amúgy a kérdésed, mivel te nem pénzt akarsz.

2013. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!