Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz a várható öröklés?...

Egykíváncsi kérdése:

Mi lesz a várható öröklés? Édesapám (fő pénzkereső) elvett egy nőt, akinek van egy előző házasságban született gyermeke. Nekem van egy édestestvérem. Mi történik, ha az új feleség hal meg előbb, és mi, ha édesapám.

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy mit birtokoltak házasságkötés pillanatában. Ha apádnak volt félretett 10 millája, egy BMWje meg egy háza, akkor ezeket Te és a testvéred fogja örökölni. Ha nem volt semmilye, akkor az azóta megszerzett javak közösek, tehát az 50%-a megy a nőnek, 25%a neked, 25% testvérednek.
2013. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legyen 200 a kozos vagyonuk, igy apadnak es a felesegenek is van 100-100. Ha apad meghal es nincs vegrendelet, akkor te es a testvered oroklitek az o 100at, tehat 50 neked, 50 a testverednek. A felesegnek az ingatlan utan lesz haszonelvezeti joga. Ha a feleseg hal meg, akkor az o 100at a gyereke orokli, apadnak lesz haszonelvezeti joga az ingatlanon.
2013. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha Apukád hal meg előbb akkor pl meg öröklitek a lakást % arányba amibe addig amíg a felesége él, nem tehetek semmit mert özvegyi haszonélvezeti jog haláláig megilleti és a haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog.
2013. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont most fog a törvény változni, fél füllel hallottam a tévében, és az ilyen új feleségeket részesíti előnyben, tehát nem csak a haszonélvezet lesz az övék, hanem ténylegesen örökölnek is. Így lehet, hogy még a mostohatestvér is örökölni fog!
2013. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is így hallottam, a feleség is annyit örököl, mint egy gyermeke az örökhagyónak

jelen esetben 1/3-ad részt!

2013. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most lépett hatályba az új törvény. A haszonélvezet csak a közösen használt ingatlanra terjed ki, viszont a házastárs a gyerekekkel egyenlő arányban örököl.
2013. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Apuka halála után tehát az új feleség is örököl 1/4-et, a mostohatestvér is 1/4-et, és a két édestestvér is 1/4-et, 1/4-et? A mostohaanyuka halála után az ő 1/4 részét a mostohatestvér örökli, így tulajdonképpen a mostohatestvér összességében többet örököl (1/2 részt) mint a két édestestvér külön-külön? Hm...
2013. febr. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!