Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai utánvételel jött...

Postai utánvételel jött csomagom házamban bontottam ki nem a várt volt benne a posta tényleg zárolhatja az összeg kifizetését 2hétig?

Figyelt kérdés
Postai utánvételel jött csomagom házamban bontottam ki nem látta senki de sajnos nem a várt dolog volt benne.50ezer ftrol van szó.Mit tehetek,ha bemegyek a postára és elmondom,akkor tényleg zárolják 2hétig az összeg kifizetését a feladónak?Ezt ismerösöm mondta.De ha igy van,akkor 2hét után ugyanugy kiadják neki akkor mi értelme van.Vagy ilyen nincs és mindenféleképp kifizetik neki?
2013. febr. 1. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami bizonyítékod szerintem lehet, hogy ami volt benne annak mennyi a tömege és amit vártál annak mennyi lett volna a tömege.

A postán feljegyzik a tömeget, így ha lényeges eltérés van akkor bizonyítékul szolgálhat.


Hol vetted? Ha pl vatera, mindenképpen jelezd az üzemeltetőknek, ilyen összegnél rendőrségi feljelentést is tennék.

2013. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Újabb telefonos hirdetés?


Van ilyenre lehetőség,de amiről cikkeztek az azonnali, pár órán belüli feljelentés kapcsán történt, de talán járható út.


[link]


50.000 Ft pedig már bűncselekményi kategória, rendőrségi feljelentést tegyél mindenképp! ( Sok sorstársad van már, ha bizonyítható az üzletszerűség, talán hatékonyabb munka és eredmény várható)

2013. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A postának semmi köze nincs ahhoz, hogy a neked megfelelő dolog volt-e a csomagban, vagy nem. A posta dolga a szállítás, a csomag eljuttatása A-ból B-be. Egyébként addig úgysem bonthatod ki, amíg nem fizeted ki az utánvét összegét. A posta pedig nem tarthatja vissza a feladó pénzét szerintem, én ilyenről nem hallottam még. Ez csak egy dolgon kerülhetted volna ki, ha nem használsz utánvételt.
2013. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor ezek szerint én lekéstem a pénzvisszatartásról.Akkor erre csak ez az egy megoldás lett volna amit a cikkben is olvastam.Örület ami itt ma folyik...Akkor a feladó 2 nap mulva nyugodtan költheti a pénzem...
2013. febr. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!