Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán lehet sima levélként...

Postán lehet sima levélként pénzt feladni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy úgy elküldeni a pénzt, mintha egy normális levél lenne. Esetleg meglopnának vele? Mennyire törvényes? Esetleg ha egy papírt félbehajtok és közé teszem, akkor nem veszik észre?

2013. jan. 18. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen fel lehet adni de elég nagy felelőtlenség.Erre találták ki a postautalványt,a posta nem vállal felelősséget levélben feladott bankjegyért.
2013. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Hivatalosan nem lehet így készpénzt feladni!! Persze az más kérdés, hogy nem vennék észre.

Elég nagy hülyeség lenne, főleg ha nagyobb összegről van szó.

Ha már mégis ilyet csinálsz, legalább ajánlottként add fel, mert azt nem nagyon piszkálják!


Van sok más jó megoldás, pl. banki utalás, rózsaszín csekk stb.

2013. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék egy néhány ezer forintra ráfizetni. Szerintem azért nem vállalnak érte felelősséget, mert simán cask lenyúlják. :(
2013. jan. 18. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem utalványon küld!

Egyik ismerősöm akart vidékre küldeni pénzt , behajtotta a pénzt egy A/4 lappba és mire kiért már nem volt meg a pénz!

Tehát nem tudom , hogy átvilágítják e a válogatók , de , hogy meg nem kapta az is biztos!

2013. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A posta üzletszabályzata szerint TILOS pénzt borítékban küldeni. Ha mégis megteszed, felelősséget nem vállal, és csak imádkozhatsz, hogy célba érjen. Mellesleg, pár ezer forintnak 540 ft a feladási díja, ajánlott levélnek meg 360 ft. Most komolyan 180 ft különbségen civódunk? :D
2013. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem kéne pénzt borítékba tenni, én egyszer bele tettem 200ft visszajárót és el is tűnt az ajánlott levél. De amúgy ha megfizetek egy szolgáltatást miért én vagyok a hibás ha ellopják?
2013. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!