Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi hivataltól milyen...

Munkaügyi hivataltól milyen papírt kell kérnem/igényelnem, hogy a Hivatalban a TB-t tudjam rendezni?

Figyelt kérdés

Tehát: ma voltam a munkaügyiben. Elmondtam, hogy munkanélküli vagyok, TB-t szeretném rendezni(valahogy), és regisztrálni szeretném magam, hogy legyen esélyem munkát kapni.

Az ügyintéző azt mondta nem kell regisztrálnom, menjek a Hivatalba, ott a TB-t intézzem el, ennyi.

Elmentem a hivatalba, ahol azt mondták, hogy kellett volna hoznom egy nyomtatványt, miszerint munkanélküli vagyok.

Ezt egy szóval nem mondta a munkaügyiben a férfi. Erősködtem, hogy regisztrálni akarok, mert tényleg szeretnék dolgozni, de "lebeszélt".

Csak csütörtökönként van lehetőség regisztrálni a munkaügyiben, ez a "szabály", és holnap péntek...

Fogalmam sincs, mit mondjak, hogy minden papírt és kérdésemre a választ megadjanak. Konkrétan elzavartak a munkaügyiből. Nem vagyok ebben jártas, felnőtt segítségem sincs, ezért szeretném, ha valaki normálisan elmondaná, mi ennek a menete?!


2013. jan. 10. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemégy a munkaügyibe és megmondod az ügyintézőnek, hogy regisztráltatni akarod magad. Nem jogosult megkérdezni, hogy miért; ha megfelelsz a reg. álláskereső feltételeinek, köteles regisztrálni (a feltételeket megtalálod a Nemzeti Foglalkoztatási szolgálat honlapján: [link]

Ha megfelelsz a feltételeknek és nem akar regisztrálni, vagy egyáltalán nem is foglalkozik bele, hogy regisztráljon, akkor ott rögtön megkeresed a munkaügyi kirendeltség vezetőjét és panaszt teszel az ügyintéző ellen. Ha nem foglalkoznak veled, nem beszélhetsz a munkaügyi kirendeltség vezetőjével, akkor megkeresed, hogy melyik regionális központhoz tartozik a munkaügyi, és írásban panaszt teszel ellenük.

Ha regisztráltak, akkor kérsz egy igazolást a regisztrált álláskeresői státuszodról. Itt megkérdezheti, hogy mihez van rá szükséged, de ha reg.álláskereső vagy, nem tagadhatja meg a kiadását.

Ezzel az igazolással mehetsz a hivatalba.

Olvasd el a fenti linket és ne hagyd magad lerázni!

2013. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyon érdekes, el nem tudom képzelni, hogy ez valóban így történt, egy ügyintéző sem játszana az állásával. Nade mindegy.

Ha kell a regisztráció, visszamész, majd kérsz egy hatósági bizonyítványt.

Vagy e-mailben is elindíthatod a regisztrációdat.

Az azért érdekes, amit írsz, hogy "felnőtt" segítséged nincs. Te nem vagy felnőtt? :D

2013. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!