Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Párommal közösen fele-fele...

Párommal közösen fele-fele arányban kaptunk ajándékba telket, építettünk rá, de el szeretnénk adni! Hogyan tudom kb kiszámolni az illetéket amit fizetni kell? Anno nem kellett nekünk fizetni mert, hogy építünk rá!

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 20:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg azt kell kifizetni amit akkor elengedtek,azt az összeget?
2013. jan. 4. 20:35
 2/3 anonim válasza:
Ezzel kapcsolatba kérdezz meg egy könyvelőt, az a legbiztosabb. Én 3-4 évvel ezelőtt tanultam és azóta biztos változott (lehet hogy többször is). Illetéket szerintem utólag nem kell fizetnetek. De mivel építettetek rá ezért az eladás után valószínű hogy adóznotok kell. Kivéve ha ennek már 10-20 éve. Ha korábban akkor a 3 évtől csökkentik egy táblázat alapján, ami az szja törvények közt van valamerre. Remélem ezzel is beljebb leszel, mert ennél pontosabbat most nem tudok mondani. De még egyszer mondom forduljatok egy szakemberhez, mert ha ellenőrzésen kibukik akkor az sokkal többe fog kerülni mint az a fél óra amit majd kiszámláznak a tanácsadásért.
2013. jan. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 John_Smith válasza:

Szia! Szerintem ebben a cikkben választ találsz a kérdésedre, de mindenképp érdemes megkérdezni egy szakértőt is

[link]

2013. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!