Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliában ha valaki munkanélkü...

Angliában ha valaki munkanélküli járulékot kap, mellette hány órát dolgozhat? Valamint, ha Magyarországon van lakása /tulajdona/ és még nem tudta eladni, igényelhet-e Angliába bérlakást.

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van munkája akkor nem kap munkanélküli segélyt senki, szerintem ez elég logikusan hangzik.
2012. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Angliában elég szigorúan veszik ezeket a pénzügyi dolgokat. Nem megy olyan könnyen mint otthon. (bár fogalmam sincs hogy otthon hogy megy,

Angliában csak akkor mehetsz munkanélküli segélyt kérni ha minimum 1 éves munkaviszonyod volt.

Amikor igényled a segélyt akárcsak otthon kapsz egy kis könyvet amiben rögzítve van hogy melyik napokon kell visszamenned interjúra. Ugyanis neked kell a központban igazolni hogy te keresel munkát csak nem találsz. Az interjúnál fel kell mutatni címeket, telefonszámokat hogy ezeket mind hívtad, kerested munkaügyben de semmi. Ők ha olyan napjuk van, akár le is ellenőrhetik hogy tényleg érdeklődtél, adtál le CV-t.. Ha nem mész be a megbeszélt időpontra vagy úgy látják hogy nem teszel semmit azért hogy legyen munkád egyik napról a másikra megszüntetik a segély folyósítását. Sok pénzt sem fogsz kapni. Legalábbis arra nem elég hogy a havi szállásodat, kajádat tud állni belőle.

A másik kérdésedre a válasz:

Igényelhetsz bérlakást, de itt sem osztogatják könnyen. Én 7 éve élek kint (gyerekkel) és 7 éve igénylek bérlakást. Én B besorolásban vagyok, de mivel nagyon sokan igényelnek mindig van akinek nagyobb esélye van, így mindig lecsúszok.. Szóval igényelni igényelhetsz,de kábé olyan nehéz megkapni mint otthon.

2012. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
JA! és még valamit. HA jogosult vagy és kapsz munkanélküli segélyt Angliában akkor nem dolgozhatsz mellette. Ha már 4 órás melód van a segélyt megszüntetik..
2012. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Munkanélküli ellátás mellett nem dolgozhatsz! Szokjatok már le erről a magyar mentalitásról, ahol mindig mindenben csalni, szabályt szegni, feketézni akartok.
2012. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!