Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladni szeretnék pár dolgot a...

Eladni szeretnék pár dolgot a Vaterán, de nincs bankszámlám, hogyan tudom e nélkül megtenni?

Figyelt kérdés

Nem akarok bankszámlát nyitni, mert utálom ezt a pénzügyi rendszert úgy, ahogy van, és a fizum is kifejezetten úgy kértem, hogy ne kelljen bankszámlára utaltatni. Ez van már régóta. Nincs semmi adósságom, nem is ez a gond, a bank-és-bankár-undor...annyit levesznek a számláról különböző jogcímeken, hogy az nem más, mint lopás.


A vatera viszont követeli a bankszámlaszámot, ha eladni akarok,és nem találok semmilyen más opciót, hogyan lehetne ezt másképp intézni?


Ha valaki már csinált ilyet légyszi segítsen! Van pár felesleges dolgom,ezt akarom eladni.



2012. nov. 4. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Bemész a bankba, és nyitsz egy bankszámlát.


Vagy eladod expressz.hu és hasonló apróhirdetéses oldalon. Más megoldás nincs.

2012. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy megkéred az egyik ismerősödet hogy adja meg az övét, csak arra hogy regelni tudj! Nem vagy köteles bankszámla számra kérni az eladott dolgok ellenértékét, jöhet az utánvéttel is! Bár ha jobban belegondolsz akkor ott meg a posta nyúl le X ezer Ft-al, mert az is pénzbe kerül!


Ugyan ott vagy!

2012. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a szüleiddel, és használd az ő bankszámlájukat.
2012. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

@2.


"Vagy megkéred az egyik ismerősödet hogy adja meg az övét, csak arra hogy regelni tudj!"


A bankszámla tulajdonosának neve azonos kell legyen a vaterás acccountban lévő névvel.


"Nem vagy köteles bankszámla számra kérni az eladott dolgok ellenértékét, jöhet az utánvéttel is!"


Igen, de addig nem tud eladni semmit, amíg a bankszámlás ellenőrzés meg nem történik.


"Ugyan ott vagy!"


Ugyanott.

2012. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az kizárt, hogy bankszámlát nyissak! Apukám is már megszüntette, mert a nyugdíja jelentős részét levonták különböző jogcímeken (számlavezetési, pénzfelvét díjak, évente új bankkártya, ilyen adó-olyan adó, kiszámoltuk,havi több 1000 ft, volt, hogy 5000 ft is lement, ami nem más, mit lopás!) Most a postásnak ad 500 Ft-ot ami sokkal erkölcsösebb, mint a bankárnak 5000 Ft!

Én is úgy megutáltam ezt a pénzügyi rendszert, hogy már bank közelébe sem szeretek menni, inkább átmegyek az utca túloldalára (volt rá példa).

Olyan weboldalt keresek, ahol nem kell bankszámla....

2012. nov. 4. 11:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és a szüleimnek sincs bankszámlája, nyugdíjasok. Postás bácsi hozza házhoz....
2012. nov. 4. 11:48
 7/9 anonim ***** válasza:

#4


Lehet ezek megváltoztak mióta én regeltem, amikor én regeltem (3-4 éve) akkor nem kértek! De utána olvasok már én is, mert most már érdekel. De köszi!

2012. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy hozzáteszem, a korábbi munkahelyeimen is volt konfliktus, mert erőltették a bankszámlát, de a végén el tudtam intézni, hogy helyben fizesse ki a könyvelőjük, elég sok vita volt ebből. Volt, hogy munkát nem fogadtam el emiatt, mert "erőszakolták" a bankszámlát. Nem értették meg, hogy nem és nem, nem akarom. Az emberek nem értik meg, hogy így gazdagodnak a bankárok, így adnak hatalmat a kezükbe, emiatt uralkodik a pénzügyi rendszer az emberek felett, mert ők nem képesek meglátni az igazságot! Annyira kondícionálva vannak, hogy észre sem veszik, nem látják a tetteik következményeit, pedig szegénységükért maguk is épp olyan felelősek! Ha minden család úgy tenne, hogy nem nyit számlát, nem vesz föl hitelt, sőt, elkerüli a bankokat, ez a pénzügyi rendszer hamar összeomlana!
2012. nov. 4. 11:58
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze könnyű mondani, "csak X összeget vontak le", de a nagyon sok kicsi nagyon sokra megy, 2-3 millió birka el tud tartani egy jópár farkast, úgy, hogy azt észre sem veszi.


#4 : köszönöm az infot, ennek én is utánanézek!

2012. nov. 4. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!