Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdülési csekket hol válthatom...

Üdülési csekket hol válthatom be kézpénzre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak erre megfelelő helyek, de nekem műtétem volt és nem tudok elmenni nyaralni. Azt pedig nem szeretném, hogyha az ablakon kéne kidobni.. utazási irodában be tudják váltani? vagy pl. Media Marktban vagy hasonlóknál adnak érte vásárlási utalványt?
2009. aug. 9. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legálisan nem válthatod pénzre vagy utalványra. Viszont le tudod kajálni egy csomó étteremben.
2009. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeregy dologra fel lehet használni. KP-t nem nagyon fogsz kapni érte kivéve ha van olyan ismerősöd olyan céggel aki elfogadóhely és beváltja neked. Vagy csakbizonyos %-át kapnád meg KP-ban. Meg lehetne oldani de nem egyszerű és nincs is sok értelme szerintem.
2009. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont gyűjtök egy fényképezőgépre.. ismertek olyan helyet ahol adnak érte pl. vásárlási utalványt?
2009. aug. 9. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Legálisan NEM fogsz érte utalványt kapni. Mert az üdülési csekk csak nagyon korlátozottan készpénzhelyettesítő eszköz.

Ha megguglizod, hogy "üdülési csekket vennék", akkor fogsz találni jópár találatot. 60% az árfolyama jó átlagban, ha valaki 70%-ot ad érte, akkor már "jól jártál."

Amúgy pedig csak ismerős-vonalon tudsz elindulni.

2009. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát egy 100e-es csekket nem fogok eladni 70e-ért..

de akkor tényleg megpróbálom valami ismerősnek oda adni :S

2009. aug. 9. 23:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig kb a 70% az "árfolyama". És 70ezer>0Ft...
2009. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!