Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ACN. Nekem kell kiváltanom a...

ACN. Nekem kell kiváltanom a vállalkozóit, hogy az ismerősöm pénzhez jusson?

Figyelt kérdés

Sziaztok!


Ma felhívott egy megbízható ismerősöm, aki pár hónapja csinálja ezt az ACN-t. Engem nem érdekel, nem akarom csinálni, nem fogom a személyiségemet megváltoztatni anyagi dolgok miatt. De, azt kérte tőlem, hogy váltsak ki egy ausztriai vállalkozói igazolványt, mindent fizetnek ők, bankászmlát kell majd nyitnom, amire jön az ő pénze. Kicsit félek, hogy őt is már elvarázsolták, és próbálta mondani, hogy nekem ebből semmi gondom bajom nem lesz, mert csak egy vállalkozóim lesz. De azért én itt is megkérdezem. Mi ez az egész? Miért kell nekem vállalkozóit kitöltenem, hogy ő kaphasson pénzt. Állítólag az ő szponzora fogja kifizetni az 1300 eurót, meg a vállalkozó költségeket, de én akkor is félek ettől az egésztől.

Először is. Nekem mivel jár egy ausztriai vállalkozói engedély? Mi van, ha bármi történik és saját magamnak kell megszüntetni ezt a vállalkozást, saját költségen, amit nem akarok. Hogy működne ez a dolog? Jön rá a pénz, nekem azután adóznom kell (bár állítólag bizonyos összeg alatt nem kell ausztriában), de én nem fogok kimenni. Az apeh nem szólhat semmi? És ha tegyük fel megcsináloma vállalkozóit, jön rá pénz, és egy hónap múlva megszüntetem a vállalkozást, nem üthetem meg a bokám valamilyen címszóval (pl vmiféle csalás vagy bármi)


Nekem már az ACN is gyanús. Az is gyanús, hogy kell az ismerősömnek ember, hogy kivegye a pénzét. Legjobban attól félek, hogy a vállalkozói kiváltása milyen következményekkel jár? Mert szeretnék az ismerősnek segíteni, de sztem mindenki tudja, hogy a multicégek nem azért csinálják a tevékenységüket, hogy segítsenek az embereken. És egy aláírt papírral egy életet is tönkre lehet tenni.


ACN-s, nem ACN-s emberek véleményét is várom. De a legjobban egy hozzáértő vállalkozótól szeretnék infókat.


Igazából csak a baráti segítség miatt agyalok ezen, amúgy messziről elkerülném a dolgot... Csak nem akarok a jószívűségem miatt szívni... megint...



2012. okt. 23. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem mennék bele!

Miért nem a barátod nyitja magának a vállalkozóit/bankszámlát?

Itt kezd gyanús lenni az egész!

2012. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na igen. Aztán meg akié a bankszámla, annak kellene adózni is... Ne csináld. Pénzügyekben soha nem teszünk szívességet.

Nem nyitunk bankszámlát, nem indítunk vállalkozást, nem megyünk kezesnek szívességből!

2012. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a vállalkozóinak havi költsége van...ha nem úgy jönnek össze a dolgok akkor te fogsz szívni vele...
2013. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!