Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Te "vásárolnál" magadnak...

Te "vásárolnál" magadnak munkahelyet, ha lenne rá lehetőséged?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy van -e ilyen dolog már,de most találtam ki.Mi lenne ha lennének ilyen cégek,ahol mondjuk vásárolhatnál magadnak munkahelyet bizonyos összegért,de ehhez persze meg is kell felelned a munkára,és nem csak azt kapod azért a pénzért,hogy van munkád,hanem részesedést is a cégből,illetve osztalékot is,a befizetés aranyában.Nem tudom mi a véleményetek erről az elgondolásról?

2012. okt. 16. 01:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de mondjuk az se rossz ha valaki beszervez a céghez, akkor az első fizud az övé..
2012. okt. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nyelvvizsgát vásárolnék, ha lenne rá lehetőségem. Amúgy meg amit Te írsz, olyan, mint összeakadni egy illegális munkaközvetítővel, aki aztán hónapokig zaklat, hogy fizess neki újra meg újra közvetítői díjat, mígnem eszedbe nem jut leordítani a haját, hogy most már aztán elég lesz. Amúgy meg ha lenne is lehetőség az ötletedre, akkor se lennék előrébb munkanélküliként, mert nem lenne pénzem munkára. És nehogy már én fizessek azért, hogy dolgozhassak. Magyarországon ez úgy nézne ki, hogy veszek egy melót 1millióért, a fizum meg havi 60 lesz, amiből magamnak fizethetem a TB-t és a BKV-t, aztán kapjam be.
2012. okt. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mo.-n egyébként a könyvkiadás is így működik, manapság az emberrel akarják kifizettetni a kiadási költségeket, aztán örülhetsz, ha visszajön abból valamennyi, ők meg megúszták ingyen a dolgot, és kiadások nélkül piacra dobtak egy új könyvet, ami után nekik pénz jár. Ez egy jó hasonlat. Az ötleted túl abszurd, de azért aranyos. :))
2012. okt. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem közvetítő cég lenne,hanem egy valamilyen terméket előállító vállalkozás,ahol mondjuk megvásárolnál egy "pozíciót" magadnak 1 millió Ft-ért,és ezért részesedést is vennél a cégben,és egy kis részben bele is szólhatnál az irányításba is,és nem csak 60 ezer lenne a fizetésed,hanem a cég nyereségéből is kapnál osztalékot.Ezáltal nem küldhetnének el olyan könnyen(vagy ha próbálnának elküldeni,akkor ők is rosszul járnának),és a termelésben is lenne érdekeltséged,meg a gyár,és a termelőeszközök megóvásában is.
2012. okt. 16. 02:48
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Vagyis magyarul részvényt vennél.

Ilyen létezik, a részvényesek pedig a cégen belül bizonyos pozícióban vannak a befektetett összeg arányában.

2012. okt. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem,hogy nem én fogom a spanyol viaszt feltalálni:D
2012. okt. 16. 08:32
 7/8 anonim ***** válasza:
A termelőeszközök megóvása 60ezres fizetéssel is érdeke az embernek.
2012. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, most is arra gyűjtünk. A háziorvosi praxist meg kell venni. Egy jobb 3-4M körül van.
2012. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!